Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

OÜ Eremka on hävitanud Muinsuskaitseameti heakskiidul 14 hektarit Rebala muinsuskaitsealal asunud Maardu haruldasest sanglepiku-hiiemetsast. Teisipäeval, 6. märtsil andis Tallinna halduskohus määruse, millega lõpetas Maardu hiiemetsa kohtuasja menetlemise. Määruse aluseks oli OÜ Eremka väide, et ta on kogu Muinsuskaitseameti raieloaga lubatud metsa maha raiunud juba enne kohtutõkendi seadmist 16. veebruaril. Sellega olevat vaidlusalune haldusakt täidetud, kehtivuse kaotanud ning ei kuulu enam vaidlustamisele. Kohus tunnistas Maavalla koja kaebeõigust, kuid ei saanud jätkata kehtivuse kaotanud raieloa kohtumenetlust. 25. jaanuaril andis Muinsuskaitseamet OÜ Eremkale loa Rebala muinsuskaitsealal Hiiemetsas 14 ha raiumiseks kogumahus 3500 tm.   15. veebruaril esitas Maavalla koda Tallinna Halduskohtule avalduse raieloa tühistamiseks ning hiiele ajutise õiguskaitse kohaldamiseks. 16. veebruaril peatas Tallinna Halduskohus raieloa kehtivuse kuni 5. märtsini. Kohalikel elanikel on kahtlus, et hiiemetsa on raiutud ka peale kohtutõkendi seadmist. Raiumine on toimunud asustusest eemal arvatavasti öösiti. Tõestada seda aga ei saa, sest hiies asuvate lankide kontrollmõõtmised tehti alles 5. märtsil. 2011. aastal Maardu Hiiemetsa kaitsmise eest aasta Hiie sõbraks pärjatud Saha külavanem Jaanus Hiis kirjutas 5. märtsil Muinsus-kaitseametile saadetud avalikus kirjas: „Võite kõike sobitada ja oma tegevust õigustada, aga olete andnud loa lageraieteks Maardu Hiiemetsas.“ 70 protsenti Eesti elanikest peab 2011. aastal Faktum Ariko korraldatud avaliku arvamuse uuringu kohaselt hiite kaitsmist tähtsaks või väga tähtsaks. Eesti riik on kiitnud heaks Rahvusvahelise Looduskaitseliidu looduslike pühapaikade juhendi ning kehtestanud looduslike pühapaikade arengukava, kuid hiiepaikade kaitstus väheneb. Nagu Maardu hiiemetsa juhtum näitab, müüb riik kaitsealuse hiie metsafirmale ning riigiametid lubavad selle karistamatult maha raiuda.   Maavalla Koda Artikleid ja pilte Maardu hiiest Maavalla kodulehel maavald.ee  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo