Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Piip ja Tuut, kes esinesid Baltimore Eesti Majas 22. oktoobril, nägid rambivalgust ka Washingtoni Kennedy Centeri Millenniumi laval 24. oktoobril. Umbes 200 pealtvaataja seas oli näha vähemalt 30 last, kes istusid lava ees paksu punase vaiba peal. Ka kohalikud eestlased oma väikeste lastega olid vaatama tulnud. Klounide nalju nautisid ka Eesti haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning Eesti Suursaadik USAs Marina Kaljurand.

Piip ja Tuut esinesid põhiliselt sama programmiga millega nad mängisid Baltimore Eesti Majas, ainult nad tegid seda inglise keeles – heas inglise keeles. Etendus algas, kui kaks saamatut koristajat tulid kohale ja istusid rahva sekka, vesteldes omavahel ning ka teiste pealvaatajatega. Varsti olid nad laval tegemas oma trikke. Kennedy Centeri kõrgema lae tõttu, sai Tuut oma puhastusharjal kolmanda pikenduse mängu panna enne kui ta oma laubal seda balansseeris. Piip laulis oma kevadvalsi kontserti ning Tuut jamas kahe ämbriga.
Kui Piip ja Tuut hakkasid võimlema, oli saateks kiire taustmuusika. Koos muusika rütmiga nad tegid oma ronimised, hüppamised ning ka kiireid ja paindlikke tantsuliigutusi, nagu oleks nad just diskoklubist väljunud. Kutsusid laste seast vabatahtlikke, kes tahtsid nendega turnida. Valitud lapsed elasid trikkidega kaasa ja said rahvalt tormilise aplausi. Lõpus mängisid nad veega ja vaene Tuut sai kolm korda klaasitäie vett kraest alla.
Pealtvaatajad elasid terve etenduse kaasa ja reageerisid sobivalt kõikidele naljadele. See kinnitas, et klounide naljad lõbustavad rahvast samamoodi igal pool, kas esitatud eesti või inglise keeles (Piip ja Tuut esinevad ka vene ja soome keeles).
Etenduse lõpul Piip ja Tuut rääkisid rahvaga, esiteks tutvustades Eestit kui väikest riiki suure Venemaa kõrval. Kui vastatud vanemate inimeste neljale-viiele küsimusele, pöördusid nad laste poole, kas ei lakand oma uudihimu näitamast ning esitasid pika rodu küsimusi. Viimaseks tuli pildistamine peamiselt lastega – aga mõnikord tuli terve pere pildile.
Mul on hea meel, et võtsin kätte ning läksin neid teist korda vaatama. Piip ja Tuut on haruldased talendid, kes ei jää kellelegi alla ning sobivad maailma lavale. Ja see, et nad ikka tutvustavad Eestit igal pool, kus nad esinevad, saab ainult meie väikse rahva mainet tõsta.

Agu Ets
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo