Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Viimasel aastal on mitmetes foorumites ja mitmel tasandil räägitud Välis-Eesti meedia kurvast olukorrast – lugejaid jääb vähemaks (nii arvukuse kadumise kui keeleoskuse languse tõttu) ja rahatagavarad kuivavad kokku. Need omadused ühendavad kõiki väliseesti lehti, samas aga mõjutavad valusamini lehti, kes mingit kohaliku riigi poolset toetust ei saa - nagu Vaba Eesti Sõna, kes põhiliselt  majandab end vaid kuulutuste ja tellimuste kaudu.
Viimasel ajal tunduvalt vähenenud kuulutuste maht teeb meie ajalehe tuleviku tumedaks.

Kui headel aegadel on meie lehe  sissetulek ühes kuus kuulutustest umbes $6,000, siis oktoobris laekus meile vaevalt $1,000. Kuus korda vähem sissetulekut tähendab lehe lühemat eluiga ja kiiremini kättejõudvat lõpukuupäeva.
Vaba Eesti Sõna väljaandev The Nordic Press, Inc, töötab aastaid juba kahjumiga, kattes umbes $30,000 suurust aastakahjumit põhiliselt vanadest varudest.
Need varud on aga lõppemas.  Kui midagi ei muutu ning kui kuulutustest saadav sissetulek jääb samale tasemele kui möödunud kuul, siis jätkub The Nordic Pressil raha lehte välja anda veel 4-5 kuuks. See tähendab, et VES lõpetab kevadel 2012 ilmumise!
Samas vajaks VES vaid $30,000 aastas või kaks lehekülge kuulutusi igas numbris, et ilmumist jätkata seni, kuni vanemas väliseestlaste põlvkonnas on selle järgi iganädalane vajadus. Ühe  äriettevõtte jaoks ei ole see summa suur, meie lehe jaoks on see jätkamise või lõpetamise küsimus.
Jätkame järgmistes numbrites nii meie ajalehe, kui väliseesti meedia teemat, hoides teid kursis, mis toimumas on.
Teie, kes te seda loete, olete juba arvatavasti meie lehe tellijad – ja suur tänu teile usalduse eest, aga sõna oleks vaja levitada eestlaskonna seas laiemalt.

Kärt Ulman
VES Toimetaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo