• Meist
  • Organisatsioonid
  • Kogudused
  • Reklaam
  • Kontakt
  • PDF ajaleht
  • Telli
  • Login
  • Register
Free Estonian Word - Vaba Eesti Sõna
  • ENG
  • Esileht
  • Piirkonnad
  • Arvamus
  • Uudiseid Eestist
  • Väike Eesti Sõna
No Result
View All Result
  • Esileht
  • Piirkonnad
  • Arvamus
  • Uudiseid Eestist
  • Väike Eesti Sõna
No Result
View All Result
  • ENG
Free Estonian Word - Vaba Eesti Sõna
  • Esileht
  • Piirkonnad
  • Arvamus
  • Uudiseid Eestist
  • Väike Eesti Sõna

Hunt ja NFL, Jõesaar ja NBA

VES by VES
21. august 2014
A A
23
VIEWS
Jaga Facebook'is

janari joesaarJanari Jõesaar

 

Karjääri teiseks hooajaks ameerika jalgpalli profiliigas valmistuv endine kettaheitja Margus Hunt arvab, et õpipoisiaeg peaks olema läbi, ootused on kõrged nii tal kui Cincinnati Bengalsi meeskonnal.

 

Nädal tagasi jäädi küll treeningmatšis Kansas City Chiefsile 39:41 alla, aga selge on, et Hundi roll ja mänguaeg peaksid Bengalsis tulema mullusest tõhusamad.

„Mullu oli mul vaja kaitseskeeme ja teatud positsioonidel tegutsemist väga palju õppida. Nüüd tean, mida treenerid minult ootavad ja oskan ise vastase tegutsemist ette aimata,“ ütles Margus Hunt intervjuus Õhtulehele.

Hunt ütles, et eesmärk on tänavugi kindlasti playoffi jõuda ja erinevalt mullusest seal ka vähemalt üks ring edasi jõuda.

„Aga playoffi jõuda pole kerge, peame iga nädal oma parimat taset näitama,“ rääkis Hunt, kes on pingelise spordielu tõttu lükanud isegi oma pulma Heather Myklebustiga järgmise aasta aprilli. „Ometi on see suurim nauding seista keset staadioni, kus 70 000 inimest sulle karjudes kaasa elab! Enamik ameeriklasi vaatab NFL-i selleks, et näha suuri kokkupõrkeid ja seda, kuidas vastaseid maha võetakse.“

Eesti publikule ütles Margus Hunt, et laias laastus pole ameerika jalgpallist raske aru saada, aga kui minna juba erinevate reeglite, eriti meeskondadele määratavate karistuste juurde, siis muutub see ala keeruliseks.

Kui Margus Hunt tegutseb oma ala tipptasemel, siis hiljuti USA-st Eestisse B-koondise treeningutele ja suvistele mängudele saabunud korvpallur Janari Jõesaar on alles 20-aastane ja tema tõus on loodetavasti alles ees. Jõesaar paistis mängudes Taaniga (Eesti võitis mõlemad mängud), Austriaga (kaotati kahe punktiga) ja USA mitte just väga tugeva üliõpilastiimiga (võideti nii mäng kui ka Tallinn Arena avaturniir!) silma ameerikaliku aktiivsusega korvi all ja teenis peatreener Tiit Soku (1988. aasta olümpiavõitja!) kiidusõnu.

 

201 sentimeetri pikkune Janari Jõesaar on Tartu poiss, kes tegi julge otsuse siirdudes 17-aastasena Hispaania Zaragoza noortetiimi. Edasi viis tee ta peagi USA-sse Sunrise Christian Academysse, 2013-2014 oli ta NCAA esimese divisjoni kuuluvas Ole Miss’i meeskonnas ja nüüd läheb Texas-Pan American University ridadesse.

„Ole Miss’i meeskonnas olin peamiselt pingipoiss, Texas-Pan American University on nõrgem ja seal on mul võimalus ühe liidrina kiiremini areneda,“ rääkis Jõesaar Eestis viibides. „Elu pole olnud meelakkumine aga seninigi, nii oli mul Ole Miss’i ülikoolis esimene treening juba hommikul kell kuus.

 

Järgnes üheksast kaheni kool, siis teine trenn. Edasi oli vaba aeg, aga tihti läksime siis koos teistega viskeid harjutama. Nii tuli tihti kolm trenni päevas.“
Kui võrkpallurite perest korvpalluriks pürgima hakanud Jõesaar omal ajal Hispaaniasse läks, arvas ta, et avab NBA ukse nelja aasta pärast. Nüüd hakkab see aeg täis saama ja Jõesaar on jalgadega tugevamalt maa peal, tõdedes, et NBA on küll eesmärk, aga praegu veel väga kaugel ja sinna on pikk tee minna. Pigem loodab ta ülikooli lõpetamise järel mõned aastad Euroopa meeste seas jaksu koguda ja siis uuesti NBA uksele koputada.

Pöörates nüüd sportliku pilgu Euroopasse, tasub meenutada Eesti rallimeeste edu Soome MM-sarja kuulunud autorallil. Kahjuks küll eestlasi kõige kõrgemas WRC sarjas ei osale, aga klass lahjemas WRC2 sarjas oldi sisuliselt valitsejad. Karl Kruuda võitis Soome ralli, Ott Tänak oli kolmas. Tegelikult oli rallimaailma absoluutsesse tippu kuuluv, aga liialt tulisena autosid lõhkuv Tänak WRC2 klassis peajagu parim, aga ta autol lõhkes kaks korda rehv ja vaatamata enamiku kiiruskatsete võitmisele ta esikohani ei küündinud. Ometi tuli Tänak välja rohkem kui nelja minuti suurusest kaotusest ja toonuks eestlastele kaksikvõidugi, kui meeskond poleks tal keelanud soomlasest tiimikaaslasest mööda minna. Ülitubli oli ka noortesarjas Fiesta Trophy võitnud Sander Pärn. Autoralli on väga kallis ala, aga eestlased on endiselt  osavad roolikeerajad!

Praegu kestavad Šveitsis Zürichi Letzigrundi staadionil Euroopa kergejõustikumeistrivõistlused. Kui eelmises loos nimetasime Eesti medalipretendendiks vaid kettamees Gerd Kanterit, siis Eesti meistrivõistlustel tegi vägevalt lubava etteaste ka noor 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi. Kuni 23-aastaste EM-il pronksi saanud Mägi jooksis tõketega staadioniringi 48,77ga ja see oli Euroopa hooaja parim aeg! Ka Kanter näitas koduriigi medaleid jagades oma tänavust parimat tulemust 66.02, mille kordamine peaks talle Zürichis tõenäoliselt medali andma. Kui see õnnestub, läheb Kanter medalite arvult mööda ka kümnevõistluse olümpiavõitjast Erki Noolest.

Aga koguni 30-liikmelises Eesti kergejõustikukoondises EM-il on teisigi huvitavaid noori ja vanu võistlejaid, spordisõbral tasub otsida protokollidest nimesid, mille taga EST. Mida teeb näiteks 200 ja 400 meetri jooksja Marek Niit, kes sai seekord valmistuda ilma hea (treenerid, tingimused, seltskond) ja halvata (kurnatus ülikoolide võistlushooaja järel), mida on talle pakkunud USA ülikoolikergejõustik?

 

Enn Hallik,
Pärnu Postimees

ShareSend

Get real time updates directly on your device, turn on push notifications.

Disable Notifications
VES

VES

Vaba Eesti Sõna on ainuke USA-s ilmuv eestikeelne ajaleht. Lehte annab kord nädalas välja 1949. a. asutatud aktsiaselts The Nordic Press, mille peakontor asub New Yorgi linnas. Vaba Eesti Sõna kajastab Ameerika eesti kogukonna elu, talletades seda ka järgnevatele põlvedele ning toetab eesti keele, kultuuri ja traditsioonide säilimist Ameerika Ühendriikides.

Related Articles

Spordirahva lõhestamine viis Kersti Kaljulaidi ametist

Spordirahva lõhestamine viis Kersti Kaljulaidi ametist

21. mai 2026
24
Mis oli uus aprillikuus?

Mis oli uus aprillikuus?

5. mai 2026
31
Henry Sildaru võitis olümpiahõbeda ja sai presidendilt kõrge autasu

Henry Sildaru – esimene eestlane suure kristallgloobusega!

17. aprill 2026
31
Mis oli uus märtsikuus?

Mis oli uus märtsikuus?

9. aprill 2026
31
Load More

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

I agree to the Terms & Conditions and Privacy Policy.

Join the Vaba Eesti Sõna Family

Sign Up for Our Newsletter and Stay Informed with Vaba Eesti Sõna.

Subscribe here →

Recent News

“Ilmaküla eestlaste” näituse kuraator Ede Schank Tamkivi: “See on inimeste loomulik elu osa, et inimesed liiguvad ringi. Me pole puud, me ei ole juurtega maa küljes kinni!”

“Ilmaküla eestlaste” näituse kuraator Ede Schank Tamkivi: “See on inimeste loomulik elu osa, et inimesed liiguvad ringi. Me pole puud, me ei ole juurtega maa küljes kinni!”

9. juuni 2026
Jaanipäev läheneb! Kus ja millal Ameerikas tähistada?

Jaanipäev läheneb! Kus ja millal Ameerikas tähistada?

8. juuni 2026
LEP korraldajad külas Põhjala Innovatsioonimajas

LEP korraldajad külas Põhjala Innovatsioonimajas

8. juuni 2026
Üle 80 aasta Austraalias varjul hoitud Vabariigi Presidendi lipp on nüüd tagasi kodumaal!

Üle 80 aasta Austraalias varjul hoitud Vabariigi Presidendi lipp on nüüd tagasi kodumaal!

6. juuni 2026
Piret Rauk New Yorgi Eesti Kultuuripäevadest: “Need päevad olid minu jaoks EESTI. Kõik suured tähed!”

Piret Rauk New Yorgi Eesti Kultuuripäevadest: “Need päevad olid minu jaoks EESTI. Kõik suured tähed!”

2. juuni 2026

Become VES Digital Subscriber

Unlock the full experience of VES by becoming a Digital Subscriber today! Gain exclusive access to our digital PDF newspaper archive, featuring issues from 2020 onwards. Stay updated with our ever-expanding library of content by logging in now.

Digital Newspaper →

Vaba Eesti Sõna

Vaba Eesti Sõna (VES) 'Free Estonian Word' on ainuke USA-s ilmuv eestikeelne ajaleht, ilmub kahe nädala tagant 1949 aastal asutatud aktsiaseltsi The Nordic Press Estonian-American Publishers, Inc.’i poolt, mille peakontor on New Yorgi linnas.

» Meist
» Hakka lugejaks
» Võta ühendust
» Toeta VES

Jälgi VES Facebook'i lehekülge, et kursis olla meie viimaste uudiste, teadete ja üritustega.

Viimased uudised

“Ilmaküla eestlaste” näituse kuraator Ede Schank Tamkivi: “See on inimeste loomulik elu osa, et inimesed liiguvad ringi. Me pole puud, me ei ole juurtega maa küljes kinni!”

“Ilmaküla eestlaste” näituse kuraator Ede Schank Tamkivi: “See on inimeste loomulik elu osa, et inimesed liiguvad ringi. Me pole puud, me ei ole juurtega maa küljes kinni!”

9. juuni 2026
Jaanipäev läheneb! Kus ja millal Ameerikas tähistada?

Jaanipäev läheneb! Kus ja millal Ameerikas tähistada?

8. juuni 2026
LEP korraldajad külas Põhjala Innovatsioonimajas

LEP korraldajad külas Põhjala Innovatsioonimajas

8. juuni 2026

Meie toetajad

Tänu meie lugejate toetusele ja heldekäelistele annetustele jätkame Eesti vaimu levitamist üle Ameerika. Oleme poliitiliselt sõltumatud, pühendunud vaba ja iseseisva Eesti Vabariigi toetamisele. Meie ajaleht ja selle töötajad kannavad uhkusega nime: 'Vaba Eesti Sõna.'

© 2024 The Nordic Press Estonian-American Publishers, Inc. All Rights Reserved.

  • Meist
  • Kontakt
  • Organisatsioonid
  • PDF ajaleht
  • Privacy Policy

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

*By registering into our website, you agree to the Terms & Conditions and Privacy Policy.
All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

No Result
View All Result
  • ENG
  • KUNST & KULTUUR
  • INIMESED
  • ÄRI
  • TEADUS & TEHNOLOOGIA
  • POLIITIKA & ÜHISKOND
  • SPORT
  • Meist
  • Organisatsioonid
  • Kogudused
  • Reklaam
  • PDF ajaleht
  • Telli
  • Kontakt
  • Eelmine Veebileht
  • Login
  • Sign Up
  • Cart

© 2024 The Nordic Press Estonian-American Publishers, Inc. All Rights Reserved.

This website uses cookies. By continuing to use this website you are giving consent to cookies being used. Visit our Privacy and Cookie Policy.
Not enough quota to unlock this post
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?