Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tänavu aprillis kolmandat korda toimunud heategevuskampaania «Anname au!» käigus koguti Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule sinilille märkide ja käepaelte müügiga kokku ligi 82 000 eurot, teatas BNSile kampaania korraldaja. Eestis on ühtekokku 2800 meest ja naist, kes on alates 1995. aastast osalenud rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel või kes on saanud vigastada teenistuses olles Eestis.

under1Marie Underi, Artur Adsoni, Berta Underi ja Hedda Hakkeri põrmud Jaani kirikus Tallinnas 9. juunil.  Fotod: Kärt Ulman / VES

maybaum2Lilleküla Gümnaasiumis toimunud LittleBitsi tutvustusel näitasid õpilased, mis nad elektrooniliste klotsidega teha oskavad. Keskel MTÜ Eesti 2.0 asutaja Hardi Meybaum koos presidendipaariga

Keskkriminaalpolitsei juht Krista Aas tõdes viimast kahte aastat korruptsioonikuritegude uurimist kokku võttes, et pilt on kurb, kohalikes omavalitsuses on märgata tendentsi korruptsiooni kasvule.

Justiitsministeeriumis kogunes mai keskel korraline vabariigi valitsuse represseeritute komisjon, mille hinnangul peab Eestis säilima keskne okupatsioonide muuseum – ja seda nii nime kui ka sisu poolest.

Eesti advokaadid avasid enda sõnul maailmas unikaalse veebipõhise platvormi Avokaado.ee, mis teeb õigusabi kiirelt ja taskukohaselt kättesaadavaks kõigile Eesti inimestele ja ettevõtetele.

pelgulinnasYorki hertsog, prints Andrew kohtumisel Pelgulinna Gümnaasiumis, kus õpilased demonstreerisid oma programmeeri-misoskusi Briti saatkonna kingitud Rasberry Pi miniarvutitel

taageperaTartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi emeriitprofessor Rein Taagepera sai rahvusvahelise politoloogia assotsiatsiooni (IPSA) maineka Karl Deutschi auhinna - see on võrdleva poliitika üks kõrgemaid preemiaid.


Preemiaga tunnustatakse silmapaistvaid teadlasi, kes on tegelenud erinevaid distsipliine hõlmavate teadusuuringutega, mille poolest oli tuntud ka Karl Deutsch (1912–1992), keda peetakse üheks 20. sajandi juhtivaks politoloogiks ja sotsiaalteadlaseks.


TÜ Johan Skytte politoloogiauuringute instituudi asejuhataja Piret Ehini sõnul on Karl Deutschi ja Rein Taagepera elukäigus ja teaduslikus tegevuses mitmeid ühisjooni: «Mõlemad on idaeurooplased, kes pagesid totalitaarsete režiimide eest USAsse: Rein Taagepera 1944. a. Eestist, Karl Deutsch 1938. aastal Tšehhoslovakkiast.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo