Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kaks last kukkus surnuks Tõrvandis Tartu lennuvälja kõrval asuvas uuselamurajoonis tuule alla võtnud batuudilt. Kolm last viidi väga raskete vigastustega haiglasse.

sisaskSiiri Sisask.   Tarvo Lutteri foto

 

Laulja ja muusik Siiri Sisask küsib arvamusloos, miks eestlased on oma maid nii kergekäeliselt välismaalastele müünud, kui pagulased on Eestis sedavõrd haiget ja muret tekitav teema.


Minu naabrimees, kolme lapse isa ning tubli talupidaja, ütles kord ühel me küla peol, et kuidagi on arusaadav, et eestlased oma maid välismaalastele müüvad.

 

Eks raha ikka lähe tarvis! Aga vaat... katsu seda maad välismaalastelt tagasi osta – see juba nii lihtsalt ei lähe!


Ma mõtlen vahel nüüd viimasel ajal, et kui pagulasteema meile sedavõrd haiget ja muret tekitab, siis miks nii kergekäeliselt oma maid välismaalastele müünud oleme? Kõige oma vanade talukohtade, põldude, metsadega...

kassitorjeAvastades, et ühed linnud olid teinud pesa äärmiselt kaitsetusse kohta – õunapuu tüve täiesti avatud õõnsusesse, mis vähem kui 2 meetrit maapinnast –, tuli kiiresti tegutseda, kuna samal krundil suvitavad kaks kassi.


Antud lahenduse inspireeris oravatõrje, mida olen näinud Torontos, kus suurtele tammedele on tüve ümber pandud plekist kraed, mille peale loomakeste küüned pidama ei jää ning nad kõrgemale ei pääse.

 

Plekktoru õõnsus sai igaks juhuks ka täis topitud.


Selgus, et antud pesa kuulub hall-kärbsenäppidele (ingl spotted flycatcher) ning see nädal saabus saarelt titeuudis – nende 5 tibukest on koorunud!

 

Kui lähevad lahti lennuharjutused, on pererahvas lubanud üritada kassid toas hoida.

tanukiri

Äsja ametist lahkunud Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis saatis 7. juulil kirjanikule Kaur Kenderile tänukirja eelmisel nädalal Kreeka toetuseks korraldatud meeleavalduse eest.

Publitsist Jegor Holmogorov kirjutab sellest, miks Balti riikide iseseisvuse vastu suunatud agressiivseid žeste ei saa võtta sealse vene elanikkonna toetusena.

kalli

Foto ja tekst: Riina Kindlam, Tallinn

Vene sõjalennukid on kasutanud Läänemere kohal Rootsi lennukite vastu signaalrakette, mille ülesanne on eksitada sihtmärki otsivaid rakette, kirjutas ajaleht Expressen viitega Rootsi kaitsejõudude ülemale. Need signaalraketid annavad nii nähtava kui ka infrapunasignaali, mis peab pind-õhk-tüüpi raketid eksitusse viima.

hilpusAmetlikult kinnitamata andmetel võib Eesti uueks suursaadikuks Venemaal saada Arti Hilpus, kes on suursaadik Makedoonias, Bosnias ja Hertsegoviinas ning Montenegros.


Arti Hilpus on sündinud 1972. aastal Elvas, lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal ning täiendanud end Genfi Julgeolekupoliitika Keskuses.

 

Alates 1996. a. töötab Hilpus välisministeeriumis, kus ta on olnud personalibüroo ning Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika büroo direktor.


Aastatel 2001–2004 oli Hilpus Berliini suursaatkonna 1. sekretär.

 

Alates 2009. a. oli Hilpus Eesti suursaadik Norras ja Islandil, praegu on ta suursaadik Makedoonias, Bosnias ja Hertsegoviinas ning Montenegros.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo