Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kallasKaja Kallas

 

Vabaühendus VoteWatch paigutas Kaja Kallase kümne protsendi kõige mõjukamate saadikute hulka, reastades 70 kõige kaalukamat europarlamendi liiget spetsiaalse algoritmi alusel.


VoteWatch töötas koos erinevate Euroopa Liidu ekspertidega välja algoritmi, mis võimaldab mõõta eurosaadikute mõjukust Euroopa poliitikate arendamisel.

 

Kriteeriumitena võeti arvesse nii konkreetsete saadikute tegevusi ja positsioone Euroopa Parlamendis kui ka insitutsiooniga tihedalt seotud olevate inimeste arvamusi.


Kallas kogus 27,5 punkti, paistes enim silma aktiivse osalusega digitaliseerumisega seotud valdkondades. Kallas asetub selle tulemusega ainsa eestlasena tabelis 58. kohale.

 

VES / delfi.ee

Keskerakond püsis valimiskogu esimese vooruni vähemalt väliselt ühtsena, aga on nüüd haaratud sisetülist, mis on üks partei ajaloo suuremaid.

kultuurikeskusAlles hiljuti tunnistati 80ndatel valminud Paide kultuurikeskus kultuurimälestiseks

Postimees Grupp lõpetab alates oktoobrist paberil ilmuvate venekeelsete ajalehtede Postimees ja Den za Dnjom väljaandmise ning keskendub portaalide rus.postimees.ee, limon.ee, krasotka.ee arendamisele.

Vihmane suvi tõi Eesti mesinikele mullusest ligikaudu kolmandiku võrra kehvema saagi, mis omakorda kergitab mee hinda. Kohalikele mesinikele valmistab peavalu ka see, et odavamat importmett kiputakse teinekord müüma Eesti mee pähe.

lehmadTõeliselt õnnistatud on need, kellel on olemas maal koht, kuhu võib minna loodust, rahu ja teistmoodi olemist nautima. Kui seal looduses toimub veel erilisi kokkupuuteid loomadega, ollakse õnne tipus.

Stanfordi ülikooli teadlased avastasid, et aneemia ehk kehvveresuse ravis rakendatavaid raua nanoosakesi saab kasutada ka muuks: nende abil on võimalik immuunsüsteemi õhutada kasvajat ründama.

Avalik kiri Rail Balticu kohta

 

Tundes muret ja kaasvastutust Eesti tuleviku ja ruumilis-geograafilise arengu pärast, soovime, et Riigikogu ja valitsus langetaksid vastutustundlikke ning riigi ja rahva kestlikkusele suunatud otsuseid asjades, mis määravalt puudutavad Eesti maad ja Eesti kestmist.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo