Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti ei ole leidnud võimalust Ukraina sõjapõgenikele varjupaika anda, kuid samas kutsub ÜRO tungivalt üles Ukraina põgenikke vastu võtma.

Briti panga HSBC Šveitsi osakonnast lekkinud dokumentide põhjal aitasid pankurid oma klientidel üle miljardi euro eest maksude tasumist vältida. Pangast lekkisid 100 000 kliendi salajased andmed, nende seas ka 14 Eestiga seotud kontoomaniku omad.

Eesti Liinilendurite Assotsiatsioon (ELA) ei toeta eestikeelse raadioside kaotamist Eesti õhuruumis ning pöördus sestap presidendi poole palvega riigikogus 28. jaanuaril vastu võetud lennundusseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seadust mitte välja kuulutada.

Viimase rahvaloenduse andmetel iseloomustab Eestit teiste Euroopa riikidega võrreldes suur koduomanike osatähtsus. 78%-l Eesti leibkondadest on vähemalt üks leibkonnaliige eluruumi omanik.

Grupp Lõuna-Korea teadlasi leiutas uue «metallurgilise kokteili», mis põhimõtteliselt on uus teras. Tegemist on materjaliga, mis on painduv, kerge, suhteliselt odav ning sama tugev nagu titaan.

 

Hiinas Uiguuri autonoomses piirkonnas Xinjiangis karjusena töötav kasahhi juurtega mees leidis kullakamaka, milles Xinhua andmetel on umbes 80 protsenti puhast kulda ning selle väärtus võib olla 1,6 miljonit jüaani (255 313 dollarit).


Statistikaameti tööjõuuuringu andmetel on Eestis esimesele pidevale tööle asumise keskmine vanus 19 aastat. Võrreldes vanemate või vanavanemate põlvkonnaga on praeguste noorte tööelu algus nihkunud hilisemaks.

1500 aasta vanune reheahju kontseptsioon on tänapäevastele ahjutootjatele eeskujuks, sest see säilitab rohkem energiat kui tänapäevased ahjud.

President Toomas Hendrik Ilves annab Eestile osutatud teenete eest riikliku autasu 99 inimesele.

Suur osa Eesti riigi viimastel aastatel kasvanud võlakoormast läks euroala probleemsete riikide toetuseks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo