Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Regionaalhaiga kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popovi sõnul on kiirabiarstide puudus Eestis peaaegu fataalne. "Arstid, kes võiksid töötada kiirabis, erakorralise meditsiini arstid või anestesioloogid − nende puudus Eestis on peaaegu fataalne. Eelkõige sellepärast, et on konkurents teiste riikidega," tõdes Popov.

Ferratum küsitles oma kliente 17 Euroopa riigis ja uuris nende suvepuhkusega seotud käitumist. Suurima osa oma kuu sissetulekust kulutavad suvepuhkusele eestlased ja lätlased, kõige vähem taanlased.

malleEesti Vabariigi põhiseadus ütleb: "Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril, mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus, MIS PEAB TAGAMA EESTI RAHVUSE JA KULTUURI SÄILIMISE LÄBI AEGADE."


Igal rahval on õigus elada omal maal, väärikal viisil, ehitada oma kodu, kasvatada oma lapsi. Rahus, turvalises keskkonnas. Selle peab tagama riik, selleks ta on. Riik on inimese, mitte inimene riigi jaoks! Meil ei ole vaja hirmkallist mõttetut liivakastilossi, õhukest riiki, mille pitsmustrist läbi paistavad Euroopa mošeede tornid.


Inimene vajab kogukonda, millesse ta kuulub, millesse ta sündinud on, vajab keelt, millest ta aru saab, ja kultuuri, mis on talle tuttav ja omane. On alatu ja alandav vedada inimesi nagu palke üle mere ja jagada nad nagu lemmikloomad võõra rahva hulka, kerjusteks ja kodututeks! Vaba inimene teenib endale ise ülalpidamist, ja loob endale kodu. Ja riik peab talle seda võimaldama.

Palgad Eestis on kolm korda madalamad kui sarnase töö eest Soomes, Rootsis või Kanadas. Kas on Eesti tööline nii palju kehvem? Vaevalt küll. Produktiivsus on küll madalam nagu kõikjal madala palgaga riikides, aga ei õigusta kaugeltki nii suurt palgavahet. Elamiskulud on samas vaid veidi madalamad – kohalik toit, viin ja eriti eluaseme hind, seda küll asukohast olenevalt.

tuljak

Ehitaja andis tellijale üle originaalilähedasena renoveeritud legendaarse restorani Tuljak

20. juulil Brüsselis toimunud Euroopa Liidu siseministrite erakorralisel kohtumisel kinnitati Euroopa Ülemkogu otsus 60 000 pagulase abistamiseks ning tehti vahekokkulepe, mille järgi võtab Eesti esimeses etapis vastu 150 Vahemere kriisi pagulast.

Eesti saatis möödunud nädalal valitsuse otsusel Iraagi relvajõududele relvastust ja laskemoona, et toetada riigi võitlust äärmusrühmituse Islamiriik vastu.

jamboree 1

Baltimaade ühislaagri lõbus avalõke Tagametsas Järvamaal. Foto: Eesti Skautide Ühing

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo