Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

25. märts on paastumaarjapäev

 

Ka maarjapäev, punamaarjapäev, kapsamaarjapäev.
Üks tähtsamaid kevadtalviseid pühi, mille juures on olulisemad järgmised jooned ja nimetused: kevade alguspäev, naistepüha, ebaõnne metsiku viimise jm kommetega tõrjumine, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha.

Rahvuskaaslaste programmi nõukogu kuulutab välja taotlusvooru väliseesti kogukondades eesti keele ja kultuuri õpetamisega seotud projektide toetamiseks. Projekte hindab rahvuskaaslaste programmi hariduskomisjon. Toetust saavad taotleda eesti keelt ja kultuurilugu õpetavad juriidilised isikud.

„Mitte Krimm ei ole kaotatud, vaid Venemaa on pärast agressiooni Ukrainas kaotanud oma senised suhted demokraatlike riikidega,“ kinnitas president Toomas Hendrik Ilves, kes kohtus 18. märtsil Varssavis Ameerika Ühendriikide asepresidendi Joe Bideniga.

Lähtudes Venemaa tegevusest Ukrainas otsustasid Euroopa Liidu riikide välisministrid 17. märtsil Brüsselis rakendada Venemaale uusi piiranguid.

 

Välisminister Urmas Paeti sõnul kehtestab Euroopa Liit reisikeelu ning varade külmutamise nende isikute suhtes, kes vastutavad tegude eest, mis on ohtlikud Ukraina julgeolekule ning vastuolus Ukraina territoriaalse terviklikkusega.

Reformierakonna senine peaministrikandidaat ja auesimees Siim Kallas teatas 12. märtsi hommikul pärast erakonna juhatuse koosolekut ootamatult, et loobub järgmise valitsuse moodustamisest.

Ameerika Ühendriikide armee on valmis täitma oma kohustusi NATO ees, kui kriis Ukrainas seda nõuab, ütles USA staabiülemate komitee esimees kindral Martin Dempsey.

Ameerika Ühendriikide president Barack Obama algatusel toimus 8. märtsil õhtul telefonikõne tema ning Balti riikide presidentide Toomas Hendrik Ilvese, Andris Bērziņši ja Dalia Grybauskaitė vahel.

Eesti, Läti ja Leedu USA suursaadikud esinesid CNNi saates State of the Union mõtetega, et Balti riigid võivad end tänu NATO-le ja Euroopa Liidule julgelt tunda, kuid liigseks rahuloluks pole siiski põhjust.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!