Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) teeb riigikogu juhatusele ettepaneku moodustada Tallinna Sadama korruptsiooniloo uurimiseks erikomisjon.

Kultuuriministeerium kuulutas 31. augustil välja toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2015. aasta kolmanda taotlusvooru, millest toetatakse loomeinimesi ning soodustatakse eesti kultuuri levimist kogu maailmas. Taotlusi saab esitada kuni 30. septembrini.


Eesti loovisikutele, kultuurikollektiividele ja loomeettevõtjatele suunatud toetusprogramm annab eesti kultuuri hoidjatele ja edendajatele võimaluse jõuda rahvusvahelisele areenile ning soodustab eesti kultuuri eksporti ja rahvusvahelistumist.

Vabaerakonna vastloodud esinduskogu juhid leiavad oma ühispöördumises, et suund, kuhu riik praegu liigub, ei taga põhiseaduses deklareeritud väärtuste püsimist.


"Põhiseaduse preambulis kirjeldatud Eesti põhiväärtused on ohus – see, kuhu ja kuidas meie riik praegu liigub, ei saa ühegi mõistliku loogika kohaselt tagada eestluse säilimist läbi aegade," seisab pöördumises.

4. septembril toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja 5. septembril Kõue mõisas Tallinnas tegutsenud kuulsa saksa näitekirjaniku, estofiili, ajakirjaniku ning eesti professionaalse teatri ühe rajaja, August von Kotzebue (17611819) tegevusele pühendatud kõrgetasemeline rahvusvaheline saksakeelne teaduskonverents "Kotzebue-kõnelused IV".

 

Esmakordselt osalevad sellel näitekirjaniku järeltulijad Saksamaalt.

"Eesti toidu kuu võtab kokku olulisemad septembris toimuvad festivalid ja sündmused ning avab saagiajal meie toidukultuuri kogu selle kirevuses," ütles Eesti toidu kuu projektijuht Kadi Raudsepp.


"Eesti inimesed peavad oluliseks toidu kodumaist päritolu, sest meil kasvatatu ja toodetu on kvaliteetne, meele- ja suupärane. Selle võtab kokku ka kuu juhtmõte "Ma armastan Eesti toitu"," lisas Raudsepp.

Noori purjutajaid on üha vähem, kuid tüdrukute seas on alkohol järjest populaarsem.


Veel neli aastat tagasi oli Eesti 15-aastaste alkoholitarbimise tabelis 40 riigi seas esirinnas, aga nüüd kuuluks ta sama tabeli keskele. Tervise arengu instituudi (TAI) direktori Maris Jesse sõnul kasvab peale uus põlvkond noori, kes tarbivad tunduvalt vähem alkoholi.

Lääne-Virumaal Vao külas süüdati 3. septembri öösel pagulaskeskuse otsasein, tulele suudeti kiiresti piir panna ja keegi kannatada ei saanud. Politsei ja prokuratuur alustasid põlengu asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust.


Häirekeskusele teatati tulekahjust Lääne-Viru maakonnas Väike-Maarja vallas Vao külas varjupaigataotlejate majutuskeskuses varahommikul kella 4.31 ajal.

Harrastusarheoloog leidis Edela-Prantsusmaalt täiskasvanud inimese hamba, mille vanus on umbes 560 000 aastat, ütlesid teadlased leiu tähtsust rõhutades.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo