Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

joekaaru1Eestist Jõekääru suvekodusse rännanud kasvandikud perekonnapäeval 10. juulil. All vasakult: Sander Matsoo Viimsist, Linda Jürimäe Pühalepa vallast Hiiumaalt, Hans Haljas Pärnust, Suvi Mari Kindlam Sillak Tallinnast, Eliise Haljas Pärnust ja Eva Lotta Lindma Tallinnast. Taga õunapuu otsas vas. Tuule Kindlam Sillak Tallinnast, Mia Matsoo Viimsist ja Jesse Jürimäe Hiiumaalt. Kõik noored, kes võtavad ette teekonna Eestist Jõekäärule, (k.a. 7 tänavust kasvatajat) on laagrile suureks keeletoeks ja eeskujuks ning neid tuleb selles rollis innustada.     Foto: Riina Kindlam

NATO-l ja Venemaal ei õnnestunud ületada sügavaid erimeelsusi Ukraina küsimuses, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg pärast NATO-Vene nõukogu istungit Brüsselis pressikonverentsil. Ta ütles, et tegemist ei olnud mõttekaaslaste kohtumisega. Stoltenberg lisas, et NATO teavitas läbipaistvuse vaimus Venemaad olulistest otsustest, mis langetati läinud nädalal Varssavis alliansi julgeoleku tagamiseks. NATO liidrid otsustasid Poola pealinnas peetud tippkohtumisel saata neli pataljoni ühtekokku umbes 4000 sõduriga Poola ja Balti riikidesse. Stoltenberg ütles ka, et Venemaa tegi ettepaneku lennuohutuse tagamise osas Läänemerel, kus on aset leidnud mitu ohtlikku lähenemist Vene ja NATO lennukite vahel.

saaremaaAia ehitustööd Saaremaa suvelaagris

tormTormi tekitatud kahju Lõuna-Eesti metsades.  Foto: RMK

joksAllar Jõks.    Postimehe foto

 

Vandeadvokaat ja presidendikandidaat Allar Jõks kirjutab Postimehe Arvamusportaalis, et Brexitist on vaja teha õiged järeldused.


Ei maksa teeselda: Brexitini viis kriis Euroopa Liidus. Nii võttis 24. juunil hääletustulemused kokku Poola peaminister Beata Szydło.

 

Itaalia peaminister Matteo Renzi võrdles Euroopa Liitu majaga, mille renoveerimisvajadust kinnitas ilmekalt Suurbritannia referendum. Samasugused üleskutsed kõlasid paljudest pealinnadest.


Aga milline oli Eesti riigijuhtide esimene hinnang? Peaministri sõnul on oluline, et referendumile ei järgneks pikem poliitilise ebaselguse ja majandusliku ebastabiilsuse periood.

 

Välisminister rõhutas, et referendumi tulemus ei muuda Suurbritannias viibivate ja sinna reisida kavatsevate Eesti kodanike jaoks päevapealt midagi.

Euroopa Parlament hääletas 6. juuli istungil Strasbourgis Euroopa ühise piiri- ja rannikuvalve loomise ettepaneku poolt.

Eesti valitsus kiitis 7. juulil heaks Eesti Vabariigi ja India Vabariigi kohtulikult karistatud isikute üleandmise kokkuleppe, mis võimaldab kohtulikult karistatud isikutel karistust kanda kodumaal. Kokkulepe on aluseks Indias vangistatud eesti laevakaitsjate kojutoomiseks.

President Toomas Hendrik Ilvest on pärast ametiaja lõppu ootamas mitu pakkumist Euroopa ja USA ülikoolides, mille vahel tal tuleb peagi valik teha, vahendas ERRi uudisportaal.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo