Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ameerika Ühendriikide, Eesti, Läti ja Leedu ühisdeklaratsioon Eesti, Läti ja Leedu riigipeade Toomas Hendrik Ilvese, Raimonds Vejonise ja Dalia Grybauskaitė ning Ameerika  Ühendriikide asepresidendi Joseph Bideni kohtumisel.

balti jaamTallinna Balti jaama lähirongide ootesaal võeti 1997. aastal arhitektuurimälestisena kaitse alla. Lähirongide paviljoni avarat 20x20 m suurust ootesaali katab neljale postile toetuv õhuke raudbetoonist võlvkoorik.

Pühpäeval, 28. augustil, möödus 75 aastat päevast kui Saksa väed vallutasid Nõukogude Liidu poolt okupeeritud Tallinna. See oli ka päev, mil neli Westholmi Gümnaasiumi õpilast viis Raekoja platsi ja Mündi tänava nurgal asuvast linnavalitsuse maja hooldaja korterist saadud Eesti riigilipu läbi veel sõjakeerises oleva linna Toompeale Pika Hermanni torni, et see kuulutaks sealt kogu maailmale Eesti rahva õigust vabadusele ja iseseisvusele.

Eesti presidendi valimisega on veidi sama lugu nagu statistikas eestlaste usklikkusega. Üheltpoolt oleks eestlased (loe Eesti elanikud ehk eestimaalased) nagu maailma kõige vähem religioosne rahvas, samas rääkides inimestega vahetult, saame teada, et mitte millessegi uskuvat kaasmaalast nagu ei kohtagi. Tutvudes lähemalt mõne sõbraga, saame sageli näha väga sügavat usku.

Andmehoiufirma Dropbox teatas 1. septembril, et neli aastat tagasi varastati firma 68 miljoni kliendi kasutajanimed ja salasõnad, mis lekitati hiljuti internetti. Dropbox teatas, et on kliente teavitanud ja sundinud neid oma kasutajanimesid ja salasõnu muutma. Firma sai andmevargusest teada kõigest kaks nädalat tagasi, kui 68 miljoni konto andmed veebi riputati. Dropbox’i ndmeil on neil üle 500 miljoni kasutaja, kes hoiustavad selle serverites ärifaile, pilte, videosid ja muid andmeid.

merkel ilvesSaksamaa liidukantsler Angela Merkel ja president Toomas Hendrik Ilves Tallinnas. Foto: Erik Peinar / VPK

Kesk-Itaaliat ja Roomat raputas ööl vastu 24. augustit maavärin magnituudiga 6,1, mille tagajärjel varises kokku hooneid ja hukkunud on üle kahesaja inimese.

Poola legendaarset natside kullarongi otsinud aardekütid tunnistasid, et põhjalikest kaevetöödest hoolimata ei leidnud nad rongi ega isegi mitte tunnelit.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo