Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

bacharKompanii ülem Edward Bachar.

reostusTallinnas Energia avastuskeskuses avati hariv ookeanide plastireostusest rääkiv näitus. Kui maailmamere reostus jätkub sama hoogsalt, võib aastaks 2050 ookeanides olla rohkem plasti kui kala.

peipsiVäljumine justkui kausist, mille põhjas suur jääväli Peipsi. Saabumine järve põhjarannikule Kauksile oli eriti suursugune: rannamännikus, kuhu auto jätsime, ei olnud lastel aimugi, et kõrge liivaluite harjale ronides avaneb vaade üüratule valgele planeedile! Paar päev varem mõõdeti siinseks jää paksuseks 25-30 cm. Siin kalastajaid näha polnud, küll aga jalgsi uudistajaid ja üht mootorsaani. Foto: Riina Kindlam

Ööl vastu 6. märtsi suri raske haiguse tagajärjel 70-aastaselt näitleja ja lavastaja Kalju Komissarov.

kaljulaidPresident Kersti Kaljulaid ja tema abikaasa Georgi-Rene Maksimovski kandsid vabariigi aastapäeval setu rahvariiete ainelisi komplekte, kuna presidendi abikaasa on pärit Setumaalt. Abikaasa kandis ehtsaid setu mehe rahvarõivaid, presidendi piduriietus oli stiliseeritud. “Mõlemad komplektid valmistas Setomaa rahvarõivameister Margit Mehilane, kes valiti 2016. aasta oktoobris ka Eesti aasta käsitööettevõtjaks,» seisab presidendi Facebooki postituses. President tänas ka teisi seto rõivameisteid, lisades, et nende  rõivaste valmimisele aitasid kaasa mitmed Setomaa parimad käsitöömeistrid setode käsitööliste katuseorganisatsiooni Seto Käsitüü Kogo kaudu.

Ebavõrdsus, suhteline vaesus ja sotsiaalne tõrjutus on Eestis järkjärgult suurenenud ning Eestis on need näitajad ühed Euroopa Liidu kõrgemad, hindab Euroopa Komisjon äsja Eesti kohta välja antud raportis.

Tipud, kelle uurimisvaldkondade seas on nii geeniteadus, füüsika, keemia, mikrobioloogia, keskkonnafüüsika kui ka filosoofia, tulevad Eestisse Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Šveitsist ja USA-st. Teadlased asuksid tööle Tartu Ülikoolis, Eesti Biokeskuses, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis, Tallinna Tehnikaülikoolis ning Eesti Maaülikoolis.

Väliseesti noortel on Eestis sel suvel suur valik laagreid, kus osaleda (vt ka VES 0817). Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ootab 13-18-aastaseid Eesti juurtega noori kandideerima suvel Eestis toimuvasse keele- ja kultuurilaagrisse.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo