Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

VES ePood

epood new

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Viimase piimakvoodiaasta tulemused on selgunud – Eestile 2014/2015 piimakvoodiaastaks kinnitatud tarnekvoodi korrigeeritud täituvus oli 101,16 protsenti. See tähendab, et 280 tarnekvooti ületanud tootjal tuleb maksta kokku üle 2,2 miljoni euro kvoodiületustasu.

Eesti ülikoolide vastuvõtuosakonnad on viimasel ajal koormatud Aafrikast tulevatele küsimustele vastamisega ning ehkki vaid väike osa soovijaid pääseb siia õppima ning enne seda tuleb läbida ennenägematu bürokraatia kadalipp, on nigeerlastest õppurite arv viimaste aastatega kümnekordistunud.

Eesti suurim, 25 kellast koosnev kellamäng, mis hansapäevade ajaks Viljandi Jaani kiriku torni üles seatakse, jõudis Viljandisse.

Ajavahemikul 1. detsembrist 2014 kuni 31. märtsini 2015 aastal viis Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) läbi fookusgrupi uuringu välismaale tööle ja elama siirdunud inimeste hulgas. Uuringu läbiviimist juhtis sotsioloog Urmas Espenberg. Teda abistasid Timo Kalaus ning EKRE Soome osakond. Uuring oli avalik ja selleks kasutati ankeedi edastamist ja vastuste kogumist interneti, e-posti ja Facebooki portaalide kaudu. Uuringu läbiviimist abistas infoga Soomes asuv kohalik eestlaste raadiojaam „Fin-Est“ raadio.

mart kalmEesti Kunstiakadeemia uus rektor on nüüd Mart Kalm. Inauguratsioon leidis aset Rüütelkonna hoones 29. aprillil.


Kunstiakadeemia suurus saab olla tema vaimlises ärksuses ja mitmekülgsuses, avatuses ja ettevaatavas kaasaegsuses, ütles president Ilves Eesti Kunstiakadeemia rektori Mart Kalmu inaugureerimisel.

 

President tõdes, et see akadeemia on alati olnud värske ja vaba mõtte loojaks, kuulutajaks ja levitajaks Eestis.


President Ilves tänas rector emeritus Signe Kivi kindlasti raske ja samas Kunstiakadeemiat hoidnud rektoriaja eest.


Uuele rektorile, akadeemik Mart Kalmule soovis president jõudu ja loomingulisust Eesti Kunstiakadeemia ning seeläbi Eesti Vabariigi hüvanguks tegutsemisel.

 

"Muidugi leidke aega tegeleda ka oma armastatud erialaga – arhitektuuriajalooga ja loomulikult Alar Kotliga ning ärge unustage ka muinsuskaitset," soovis president Ilves.

Eesti Välisministeerium on nüüdseks kontakti saanud kõikide Nepalis viibivate Eesti kodanikega. 29 inimese kohta on saadud kinnitus, et nad on looduskatastroofist pääsenud, üks inimene on hukkunud.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme leiab, et Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimine ohustab Eesti julgeolekut: me loobume oma järjepidevusest, oma territoriaalsest terviklikkusest, rikume ise oma põhiseadust, vastu ei saa aga mitte midagi.

NATO vägede kohalolekut Eestis toetab enam kui kaks kolmandikku Eesti elanikest ja veerand on selle vastu, selgub kaitseministeeriumi tellitud Turu-uuringute aktsiaseltsi uuringust.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo