Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

„Minu Ugrimugri“ raamatu esimeste lehekülgede keeramise järel hakkas minu ugrimugri tunne kosuma ja tekkis tahtmine kohe-kohe lugemisele pühenduda. Autor Rein Sikk on raamatu algusesse paigutanud üle kahe raamatulehe ulatuva hõimurahvaste kaardi ja järgmisele lehele ka Soome-Ugri keelepuu. Muidugi olin ju sellest kuulnud, et sugulasrahvaid on ka peale soomlaste ja ungarlaste, aga minu kujutluspildi järgi oleks need kaardil olnud vaid üksikud täpikesed. Välja tuleb, et kokku on meid vägev 25 miljonit.

Ameerikas elades tuleb mul pea iga päev selgeks teha, et eesti keel ei ole slaavi keeltega sugulane. Nüüd lisan eesti keele tutvustamiseks julgemalt teisigi hõimurahvaid peale ungarlaste ja soomlaste.

Raamatu mõnusalt maa-lähedane keelepruuk on nauding lugeda. See on just selline, nagu kuulaksid oma parima sõbra juttu, kes ei pea muretsema, et kõik oleks viimase peensuseni ära vuntsitud. Kõik tuleb otse südamest ja jõuab õigesse kohta - lugeja hinge. Autor on umbes 50 aasta jooksul ära kuulanud rohkelt kaasmaalasi, külastanud hulgaliselt sugulasrahvaid ja jagab lahkelt oma tundeid ja kogetut, mis kokkupuuteist ugrimugrilastega on kogu-nenud.

Minu jaoks oli raamatus paljugi tuttavlikku, aga loomulikult ka uusi avastusi ning  leidsin sealt ugrimugri suurima saladuse – meie alles jäämise saladuse. Tunne on nii puhas ja õnnis nagu peale korralikku leili-sauna ja seda viimast siin just tihti ei saa! Ugrimugri raamatu saab aga tellida üsna hõlpsasti New Yorgi Vaba Eesti Sõna poest!

Tiina Oviir

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo