Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

antarktika

Antarktika on maakera "põhjas". Seal asub lõuna/naba (the South Pole) ning selle avastas (nägi mandrirannikut esma/kordselt) 200 aastat tagasi Saaremaal baltisaksa mõisniku pojana sündinud Fabian Gottlieb von Bellingshausen oma ekspeditsiooniga.

(Möödus vaid 3 päeva, kui juba oli briti ekspeditsioon nende kannul!) Admiral Bellingshausen ei esindanud aga Eestit (sellist riiki polnud 1820. aastal veel olemas), vaid ta oli Tsaari-Venemaa teenistuses.


Selle tähtsa avastuse 200. aasta/päevaks purjetasid eestlased juulist 2019 – jaanuarini 2020 purje/laeval "Admiral von Bellingshausen" Kroon/linnast (Kronstadt, saar Peterburi lähistel) terve tee Antarktikasse ehk tegid ekspeditsiooni järgi.

 

Enne vabariigi aastapäeva reisis Antarktikasse kohapeale ka Eesti president Kersti Kaljulaid.


Kes soovib rohkem teada sellest erilisest reisist külastage võrgulehte postimees.ee/antarktika, kus on palju artikleid ja fotosid ning muidugi on olemas ka Antarktika200 Facebooki lehekülg.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo