Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

lapsed

Käisime sõpradega Lakewoodi Eesti Koolist suusatamas NY osariigis ning oli väga meeldejääv reis. Läksime kahe sõidukiga: üks auto ja üks ´van´. Sõit Lakewoodist asukohani NYis, meile nädalavahetuseks kasutusele antud majakesse mägedes, kestis umbes 4 tundi.

Meil vedas, et üks lahke eesti pere pakkus meile nende armast maja ööbimiseks, et saaksime kõik koos talverõõmusid nautida. Kokku oli meid 10 noort, vanuses 5 - 16.a. Lapsevanemad olid ka kaasas loomulikult. Saabumispäeval läksime koheselt tuubima – kuigi oli parasjagu tõeline lumetorm mägedes. Oli tõesti tore seiklus ning mäest alla minekuks sidusime kokku neli tuubi ja sõitsime siis mäest alla kambana koos.


Järgmisel päeval otsustasime hoopis suusatama minna ja selleks korraldati meile kahetunnised õppetunnid suusatreeneriga. Õppisime suusatamise algvõtteid, kuna see oli mitmele esimene kord suuskadel ja mäel. Peale tundi läksin koos sõbrannade Brianna ja Kristaga suuremale mäele.


Oli tore, vaatamata meeldejäävale intsidendile, mille tagajärjena tuli üks meie kolmesest pundist mäest alla vedada esmaabi kelgul. Õnneks ei olnud tegemist eluohtlike vigastustega ning saadi ka siis kogemust karkudel käimisest. Minu arust me kõik nautisime suusatamist ja eriti just sellepärast, et saime seda koos proovida oma väikese eesti sõprusringiga.


Sel õhtul valmistasime koos õhtusööki. Tegime aedvilja suppi ja tshillit ning Kristaga koos valmistasime ka teistele mac & cheese hõrgutist. Sõpradega koos olles ei taha lasta ajal niisama raisku minna: seega õhtuti lasime eesti muusikat ja tantsisime koos ning peale pikka päeva nautisime lõdvestumist, hubaselt koos viibides kaminatoas.


Ei hakka nimesi mainima, aga mõned lapsed kogunesid isegi allkorruse tuppa eestikeelseid filme vaatama. Kokkuvõttes oli see igati vahva kogemus, eriti kuna seda talvenaudingut veetsime koos oma eesti sõpruskonnaga.

 

Annika Perry (16) ja Brianna DeShaw

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo