Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7402935t1hcf3b

Kristina Šmigun-Vähi Torinos.

 

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas, et 2006. aasta Torino  taliolümpiamängude proovide järeltestimine on lõppenud, ühtegi positiivset proovi ei leitud ja ühtegi pooleliolevat vaidlust pole. See tähendab, et Kristina Šmigun-Vähile jäävad Torinos võidetud olümpiamedalid alles.

 

Šmigun-Vähi võitis Torino olümpiamängudel kaks kuldmedalit: 7,5 + 7,5 km suusavahetusega sõidus ja 10 km klassikatehnika eraldistardis.

 

«ROK kinnitab, et kõikide 2006. aastal Torino olümpiamängudel võetud dopinguproovide järelanalüüsimine on lõpule viidud ja selle käigus ei ilmnenud ainsatki positiivset dopinguproovi. Mingeid käimasolevaid protseduure pole ja see järelanalüüsi protsess on nüüd kindlasti lõppenud,» teatab ROK kodulehel.

 

«Minu päev on täna päikest täis. Me kõik oleme neid paari lauset kaua oodanud. Mul ei ole midagi lisada - seal on kõik väga selgelt öeldud, » sõnas Šmigun-Vähi Postimehele. Midagi enamat kahekordne olümpiavõitja antud teemal öelda ei soovinud.

 

ROK esitas Šmigun-Vähile 2013. aasta detsembris kahtlustuse seoses tema 2006. aasta proovidest leituga. «Täpselt kaks kuud tagasi sain teate, et kaheksa aastat tagasi, 2006. aasta Torino OMi käigus ajavahemikul 12.-16. veebruar võetud dopinguproovide uuel kontrollimisel A-proovist ei ole leitud keelatud aineid, kuid väidetavalt leidub selles molekule, mille kaudu on tuletatud kahtlustus keelatud aine kasutamisest,» kirjutas Šmigun-Vähi 2014. aasta 6. veebruari õhtul tehtud avalduses.

 

2014. aasta aprillis rääkis toonane Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli, et Šmigun-Vähi kaebas A-proovi avamise kohtusse ja seetõttu pole B-proovi avatud. Pärast seda pole kumbki pool (ROK ja Šmigun-Vähi) juhtumi kohta midagi sisulist ei öelnud.

 

Viimati tuli Šmigun-Vähi juhtum kõrgemal tasemel avalikult teemaks eelmisel nädalal, kui 5. detsembril küsiti pressikonverentsi andnud ROKi meditsiini- ja teadusdirektorilt Richard Budgettilt, kes oli rääkinud 2008. aasta Pekingi, 2010. aasta Vancouveri ja 2012. aasta Londoni olümpiamängude järeltestimise kohta, millises seisus on 2006. aasta Torino olümpia dopinguproovide järeltestimine, sealhulgas Kristina Šmigun-Vähi juhtum, mille lõppraportit pole jätkuvalt avalikustatud.

 

«Ma ei saa kahjuks kommenteerida, sest ilmselgelt käivad juriidilised protseduurid, nii et ma ei saa midagi kinnitada või üldse öelda Torino proovide kordusanalüüside kohta,» vastas Budgett toona.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo