Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ookeani tagant Eestisse jõudnud spordiuudiste seas on ka rahvuskaaslasi puudutavaid. Kõigepealt üllatas kergejõustiklane Karl-Robert Saluri, teenides USA ülikoolide meistrivõistlustel seitsmevõistluses isikliku rekordi ja Eesti läbi aegade seitsmenda tulemuse 6051 punktiga pronksmedali. Euroopa meistrivõistlustel, kus Eestit esindasid teised, paraku ebaõnnestunud mehed, andnuks see koha esiviisikus.


Järgmine uudis kinnitas, et 11 aastat tagasi kettaheites ja kuulitõukes noorte maailmameistriks tulnud Margus Hunt, kelle leping Ameerika jalgpalli NFL liiga Cincinnati Bengalsi meeskonnaga mullu otsa sai, on sõlminud uue ja soodsama kontrahti Indianapolise Coltsiga. Bengalsis mängis Hunt neli hooaega, kui 2013 drafti teises voorus sinna osteti, käis väljakul 44 mängus ning teenis 3,4 miljonit dollarit. Kui Cincinnati meeskonnas peale mullusest play-offist väljajäämist eriti kaitseliinis puhastus tehti, jäi Hunt esialgu tööta. Mitte kauaks, sest Colts, kes olla eestlasele silma peale pannud juba 2013 drafti ajal, pakkus talle kaheaastast lepingut palgaga 3,8 miljonit (tõsi, tingimusel, kui Hunt end põhikoosseisu võitleb).


Margus kommenteeris, et Coltsi kaitseformatsioon sobibki talle Bengalsi omast paremini, 200 km kaugusele kolimine pole Bengalsi kogemusi kaasa võttes probleem ja ta on motivatsiooni täis ennast uues klubis tõestada. Siinkohal tasub meenutada, et Hunt pääses USA ülikooli kergejõustiklase stipendiumiga, paraku see programm selles koolis lõppes ja tal oli valida, kas tulla tagasi Eestisse, maksta oma õpingute eest ema-isa toel ise või õppida ära mõni muu spordiala. Margus juhtus jalgpallitreeneri juurde ja nüüd on 29-aastane värske isa oma 203 sentimeetrise kasvu, 130 kilo kaalu ning kogukuse juures erakordse kiirusega NFL liigas nii-öelda ree peal.


Huviga jälgitakse Eestis ka USAs õppivate korvpallurite, ilmselt peagi rahvuskoondise dressi proovivate Rauno Nurgeri ja Maik-Kalev Kotsari käekäiku. Kodumaal oskavad küll vaid tõelised friigid hinnata õigesti USA ülikoolide korvpalliliiga NCAA populaarsust, sest Eestis on ülikoolide sport üpris tagasihoidlik nähtus, aga Nurgeri ja Kotsari jõudmine NCAA play-offi ehk finaalturniirile on siiski tähelepanu äratanud. Kui traditsiooniliselt teeb oma finaalturniiri eelse ennustuse president Obama, kui USA ettevõtjad kaotavad NCAA play-off turniiri ajal väidetavalt neli miljardit dollarit ainuüksi selle tõttu, et rahvas vaatab töötamise asemel telerist korvpalli, kui NCAA finaalmängu ajal maksab 30 sekundit telereklaami 1,4 miljonit, siis peab selles hulluses osalevates sportlastes midagi ikka olema.


Rauno Nurgeri Wichita State University kaotas play-off avaringis napilt 62:65 Kentucky ülikoolile ja pudenes konkurentsist, Maik-Kalev Kotsari South Carolina ülikooli meeskond aga alistas üheks favoriidiks peetud Duke ülikooli 88:81 ja pääses 16 parema sekka. Järgmine mäng peetakse juba sel reedel New Yorgis Madison Square Gardenis kolmanda asetusega Baylori ülikooliga.


Uudiseid ja kommentaare ka teistel teemadel. Rallisõitja Ott Tänak võistles Mehhikos maailmameistrivõistluste etapil, sai seal neljanda koha ja jätkab kolme etapi järel kokkuvõttearvestuses kolmandana. Keskmäestikus oli autode seadistamisega probleeme kõigil ja mootori ülekuumenemise oht varitses ka Tänaku WRC klassi Ford Fiestat, aga Ott sõitis seekord vigu vältides targalt ja külmavereliselt ning võttis sellelt rallilt, mis võtta oli.


Enne kahe nädala pärast Korsika mägistel asfaltteedel peetavat järgmist MM-etappi juhib võimsaima klassi MM-arvestust 66 punktiga neljakordne maailmameister prantslane Sebastien Ogier. Soomlasel Jari-Matti Latvalal on punkte 58 ja Tänakul 48.


Jätkuvalt on Eesti talispordi täht äsja 15-aastaseks saanud trikisuusataja Kelly Sildaru. Viimati võistles ta Norras Euroopa X-mängudel ja sai seal Big Air hüpetes hõbemedali. See võistlus läheb paraku ajalukku kui niisuguste trikiradade ja trikihüppemägede ehitamises veel kogenematute eurooplaste tööõnnetus. Nimelt ei osatud arvestada, et vähegi kehvema libisemise puhul ei saa väiksem ja kergem sportlane hüpeteks piisavat hoogu ja see on nii trikitajate oskusi pärssiv kui ka konkreetselt vigastusohtlik. Pargisõidust, mis aastaga küll kasvanud ja mõne lisakilo luudele kogunud Sildaru trumpala, oligi Kelly turvalisuse huvides sunnitud Norras loobuma. Ja ühest hüppest koosnevas Big Air harjutuses laskus koos Kellyga mäest hoogu andes üks Uus-Meremaa treener. Enne trampliini lasi ta Kelly käest lahti ja siis läks Eesti neiu oma hüppele. Kus napi vauhti tõttu ikka kõiki oma oskusi näidata ei saanud. Kahjuks ei saanud Kelly oma oskusi näidata ka mõni päev tagasi Hispaanias Sierra Nevadas peetud maailmameistrivõistluste.

 

Põhjuseks see, et rahvusvahelise suusaliidu karmid reeglid 15-aastast MM-ile ei lase, ole sa nii hea kui tahes. Ole või maailma parim, nagu Kelly konkurentide hinnangul on.


Enn Hallik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo