Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

huntMargus Hunt 2014.a.

 

Cincinnati Bengalsis profina ameerika jalgpalli mänginud eesti soost vägilase Margus Hundi hooaeg on lõppenud, kuna Bengals NFL playoff’i ei saanud. Läbi sai ka Hundi neljaaastane leping Cincinnati klubiga ja mees, kes teenis profina 3,67 miljonit dollarit pluss õiguse NFL pensionile, on nüüd vabaagent. See tähendab, et 9. märtsil avaneva üleminekuakna järel võivad teda kosida kõik klubid.


Hunt tegi Bengalsis (kes üle pika aja konferentsist edasi ei saanud) oma senise karjääri parima hooaja, peatades 17 korda vastase palliga läbimurdja, saades käe ette kahele vastase söödule ja blokkides kolm lööki. Rohkem ei suutnud Bengalsis keegi, pealegi tunnistati Hundi New York Jetsi vastu tehtud löögiblokk Bengalsi erimeeskondade aasta parimaks. Kas Bengals teda jätkuvalt palgata tahab või teeb pakkumise mõni teine klubi, saame näha ja kuulda. Värskelt isaks saanud Hunt ise viskas tulevikuplaanide kohta võllanalja, lubades töötuks jäädes kettaheitetreeneriks hakata. See oli 2006. aasta noorte kettaheite ja kuulitõuke maailmameistri vihje neile rahvuskaaslastest spordisõpradele, kes temas kaduma läinud kergejõustikuässa taga nutavad.


Ameerika mandril teevad aga praegu vägitegusid Eesti motoratturid Toomas Triisa ja Mart Meeru. Nimelt kestab Lõuna-Ameerika kivi-, liiva- ja mudakõrbetes järjekordne ekstreemne Dakari ralli.

 

Julgeolekukaalutlustel juba aastaid tagasi Aafrikast ära toodud auto- ja motovõidusõit olevat mitte niivõrd sport kui haigus, väitsid Triisa ja Meeru ning lükkasid oma tsiklid tänavugi starti.


Kui esimestel kordadel oli eestlaste eesmärk elusalt-tervelt finišit näha, siis tänavu osaletakse omapärases Malle-Moto arvestuses ja rihitakse kõrget lõpukohta. Malle-Moto tähendab seda, et tsiklimeestel ei tohi oma sõiduvahendi juures abilisi olla. Kõik tuleb teha ise alates mootorratta porist puhtaks pesemisest kuni igasuguse remondini. Olud on Dakari rallil ekstreemsed, kõik see seab Triisale ja Meerule lisapingeid ja võtab etappidevahelisi puhkeaegu tublisti vähemaks. Aga mehed on suutnud väga hästi toime tulla. Nii oli Triisa kolme etapi järel lausa Malle-Moto klassi liider! Neljandal etapil Triisa küll eksis korra rajal, aga praegu on ta teine ja Meeru viies, seega on head lõpukohad veel soolas mis soolas.


Eestlane pani endast kõnelema ka Jaapanis ja mõistagi oli see endine sumoäss Baruto ehk Kaido Höövelson. Eestis on Kaidol puhkemaja ja lihaveised, aga suur osa tema ja ta venelannast abikaasa elust on ikka seotud Tõusva Päikese maaga. Baruto nime all tuntud Kaido on seal nõutud esineja igasugustes telesaadetes, ka otsib ta väljundeid käsitööõlle- ja kalaäris ning pole kaugenenud spordistki.


Baruto tegeleb nüüd MMA ehk vabavõitlusega. On küll raske mõista, kuidas see heasüdamlik hiiglane vastaseid vaid väheste piirangutega spordi(?)alal materdab või kägistab, aga Kaido on öelnud, et pole seal hullu midagi, päris põnev on. Tokyo jõuluturniiril jõudis senise vabavõitlejakarjääri kaotuseta läbinud Baruto poolfinaali, aga siis leidis terav kirves kivi. Horvaatia endine parlamendisaadik ja eriüksuslane (milline kirev CV!) võitlejanimega Cro Cop lõi endast poolsada kilo raskema Baruto juba esimesel minutil nokauti.


„Eks ma amatöör ole,“ muigas Kaido kommentaariks. „Hea, et suuremat viga ei saanud.“


Läinud aastast veel niipalju, et rahvaküsitlusega selgitati välja ka eestlastele kõige rohkem hinge läinud spordihetk. Korraldas selle küsitluse taas rahvusringhäälingu ERR sporditoimetus, kes pakkus välja tosinajagu võimalikke vastuseid. Vastajaid oli palju, enam kui veerand häältest anti 2016. aasta suvel Inglismaa Premier liiga Liverpooli klubiga lepingu sõlminud jalgpallur Ragnar Klavanile. Klavan oli maailma superässadega võrreldes Liverpoolile väga soodne ost, aga see ost on end põhikoosseisu murdes ja peatreener Jürgen Kloppilt korduvalt kiita saades igati õigustanud. Ju seega õigustanud ka Eesti spordisõprade valikut.


Teine koht kuulus hääletajate arvates rallimees Ott Tänakule, kes oli võitmas Poola MM-rallit, aga tabas viimasel kiiruskatsel liidrikohal kihutades kivi, lõhkus rehvi ja jäi teiseks. See, kuidas neljakordne maailmameister Sebastien Ogier järgmisest hooajast meeskonnakaaslase Oti õlgadel rahva ette tõi ja kuidas Tänak läbi pettumuspisarate intervjuud andis, läks rahvale hinge.


Kolmas koht rahvahääletusel kuulus kindlalt trikisuusataja Kelly Sildarule. Kaua oli lahtine, kas talle ihaldatud X mängude kutse tuleb. Siis püsis teadmatus, kas ja kuidas kleenuke tüdruk hüppeks hoo üles saab. Edasi oli täiesti teadmatu, kui konkurentsivõimeline ta teiste tugevate kõrval on. Aga tuli ajalooline võit, mida fännas kogu Eesti rahvas. Nüüd oodatakse praegu Soomes harjutavalt Kellylt juba järgmisi võite nii tänavu kui tulevikus. Igatahes Eesti väga lahja talispordi taustal on ta 2018. aasta taliolümpial ainuke lootus.


Enn Hallik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo