Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kontaveitAnett Kontaveit

 

Eesti tennisist Anett Kontaveit sai mullu esimesel jõulupühal alles 20, aga on juba kindlalt oma riigi esinumber ja rühib jõudsalt ka maailma paremikku.

 

Mullu äratas väljakul alati võitluslik ja emotsionaalne Anett laia tähelepanu nelja Grand Slam turniiri sekka kuuluval US Openil, kus jõudis kolme võiduga põhiturniirile, mis on juba iseenesest tubli saavutus.

 

Aga võidumarss jätkus – Kontaveit alistas Casey Dellacqua (WTA 60.), Anastassija Pavljutšenkova (WTA 31.) ja Madison Brengle’i (WTA 47.) ning alistus alles neljandas ringis kunagisele maailma esireketile Venus Williamsile (WTA 23.).


Tänavugi on Kontaveidil üks uus rajajoon ületatud. Nimelt jõudis ta Mehhikos Monterreys esimest korda WTA turniiril poolfinaali!

 

Esimeses ringis langes hiljuti Grand Slam turniiril tipus olnud slovakitar Dominika Cibulkova (WTA 57.), teises sai senise karjääri parima võidu itaallanna Sara Errani (WTA 17.) üle, alistas veerandfinaalis ameeriklanna Nicole Gibbsi (WTA 104.) ja kaotas alles poolfinaalis endast kümme aastat vanemale ülikogenud belglanna Kirsten Flipkensile (WTA 73.).


Kontaveit on tõusnud maailma ehk WTA edetabelis 73. kohale. Eesti senise esinumbri, praegu 30-sena jätkava Kaia Kanepi parima kohani (15.) on Anetil küll veel tükk teed minna. Kontaveit pääses mängima ka eksklusiivsele  Indian Wellsi turniirile, küll mitte põhiturniirile, vaid esmalt kvalifikatsiooniringidesse. Elus on ka neiu Rio olümpiaunistus ning  muidugi tahab ta oma mullust säravat esitust US Openil korrata. Kõva kattega väljakud Anetile sobivad, US Open on ta meelisvõistlus.


Kontaveidi läinud nädala edu kõrval tuleb aga kiita ka Eesti meestennisiste. Neilgi on kunagiste rahvuskaaslastest tuusade Toomas Leiuse ja Andres Võsandi saavutusteni veel tõusta ja tõusta, aga kodus Davis Cup sarja III liiga eurotsoonis saavutatud kindel võit maksab ka midagi. Kõigepealt alistati 3:0 Liechtenstein, Kosovo ja Kreeka ning lõpuks sama skooriga ka Moldova ja tõusti liiga jagu kõrgemale. Koondisse kuuluvad parimas mängijaeas Jürgen Zopp ja Vladimir Ivanov ning neist kümme aastat noorem, alles 18-aastane talent Kenneth Raisma. Praegune esimängija Zopp arvab, et aasta-paari pärast võib see kooslus juba Davis Cupi tsooni esiliigas mängida.


Hinge kinni pidades jälgiti Eestis eelmisel nädalal Ott Tänaku sõitu MM-sarja kuuluval Mehhiko rallil. Kui meenutada, siis mullu purunes Tänakul midagi auto esihoovastikus, mehed sõitsid järve ja uputasid auto. Nii hakkasid aasijad varemgi avariidega hiilanud Tänakut senise Kraavi-Oti asemel kutsuma Tuuker-Otiks või Nemoks. Otil polnud kahju, ta poseeris fotograafidele snorgeldaja prillidega.


Tänavu sõidab Tänak rehvifirma Dmack eratiimis. Piloodi põhiülesanne on aidata peremeesfirmal rehve arendada ja muidugi reklaami teha. Ott on seni tööga kenasti toime tulnud ja suutnud vaatamata tipptasemest veel kaugetele rehvidele auto teel hoida nii talirallil Rootsis kui nüüd Mehhiko tolmustel ja kuumadel kruusateedel. Saaremaa mees ütles küll, et kohati tundus sõit talle uisutamisena, aga ta suutis närvid külmad hoida ja tõi auto finišisse kuuendana. Tehasetiimidele vastu ei saanud, teised eratiimid jättis aga kaugele selja taha.


Mis nüüd edasi saab? Tuleb samasugune tolmune, kruusane ja kuum Argentiina ralli. See on Tänakul vaja veel praeguste rehvidega vastu pidada, siis saab Dmack valmis uued rehvid, mis peaksid olema palju paremad ning nendega sõidetakse hooaeg lõpuni.


Mõni sõna ka talispordist. Eesti uus särav täht Kelly Sildaru siiski sai Oslos Euroopa X mängudel varuvõistlejana Big Air hüpete võistluse starti, aga pidi rahulduma kuue võistleja seas neljanda kohaga. Oslo kesklinna püstitatud enam kui 50 meetri kõrgune tellingutest hüppetorn polevat olnud veebruaris alles 14-aastaseks saanud Kellyle hüpata üldse hirmus (küll oli hirmus koliseva ja kõikuva liftiga üles sõitmine), aga seegi kord oli probleem Sildaru õblukuses. Täpsemalt väheses kehakaalus, mis ei lasknud tal hüppeks korralikku hoogu üles saada. Isa Tõnis koos ühe teise maa treeneriga sisuliselt viskasid Kellyle hoogu andes ta tornist alla, ometi jäid pisikesel eestlannal jõu ja oskuste kohased trikid tegemata. Mis muidugi tore, oli Kelly siiras kommentaar – iga kord ei peagi hästi minema!


Aga endast pani rääkima ka Kellyst 31 aastat vanem suusahunt Andrus Veerpalu. Kahekordne olümpiavõitja ja maailmameister on vaatamata vanusele ja vahepealsele keerulisele ajale, mil teda süüdistati dopingu kasutamises, endiselt heas sportlikus toonuses. Nüüd Kasahstani ässa Aleksei Poltoranini nõuandja ja sparringupartnerina tegutsev Veerpalu osales Pärnumaal oma koduklubi Jõulu korraldatud 50 km maratonil ja võitis selle nii-öelda lõdva randme, kalendri või trammipeatustega. Kas kuulus AV (nii Eesti press teda parimail päevil kutsus) osaleb ka Eesti meistrivõistluste pikal klassikadistantsil ja näitab amatööri või spordipensionärina endast kaks korda noorematele proffidest kolleegidele koha kätte? Võimalik.


Ning lõpetuseks – presidendiralli ei käi praegu mitte üksnes Ameerikas. Eestis on kuus meest, kes tahavad saada Eesti Olümpiakomitee presidendiks. Viimati liitus tahtjatega vasaraheite kahekordne olümpiapronks, praegu Ukraina Olümpiakomitees vastutaval positsioonil töötav Jüri Tamm.

 

Enn Hallik,


Pärnu Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo