Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kate sauksKate Sauks on isa poolt eestlane, kasvanud üles Torontos ja Owen Sound'is.

 

Möödunud aastal saavutas ta Toronto Ülikoolist PhD kraadi Rehabilitation Sciences alal.

 

Samal ajal õppimise ja töötamisega ta ka treenis ja võistles sõudmises, saavutades suurepäraseid tulemusi.

 

Praegu on sõudmine Kate'i jaoks täisajaline töö: Rowing Canada atleedina on tema suursaavutuseks tänavustel Torontos toimunud Pan Am mängudel kuldmedalivõit naiste paarisaerulisel paadil koos Liz Fenjega.


Oma pingelise sportlaseelu juures — treenib ta kuus-seitse päeva nädalas — leidis Kate aega, et vastata Eesti Elu küsimustele.


Esmalt — palju õnne kuldmedali võidu puhul tänavustel Pan Am mängudel! Kui raske oli see võistlus ja millised emotsioonid valdasid Sind peale võitu? Kas see hetk oli Sinu eluaegne unistus?


Võit Pan Am mängudel on olnud minu jaoks senini kõige põnevamaks sportlikuks saavutuseks.

 

Liz ja mina ei teadnud vahetult enne võistlust, kuidas meil läheb, aga me soovisime võita medalit ja olime treeninud selle eesmärgi nimel. Võistlus oli kindlasti väljakutseterohke, aga ka huvitav. Oli üks sellistest momentidest, kus tundus, et paat on nagu üks jõud, kogu me võime ja tugevus töötasid koos, et suruda paati edasi, ja selle tulemuseks oli personaalselt parim aeg Lizi ja minu jaoks, ja muidugi võit!


Mul on olnud eluaegne unistus võistelda rahvusvaheliselt Kanada eest, nagu näiteks Pan Am mängudel, maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel, aga mitte alati sõudmises (varem tegelesin ma kergejõustikuga). Igatahes, viimastel aastatel ma mõtlesin, et võib-olla saan ma seda teha sõudmises, ja siin ma nüüd olen, üks eesmärk täidetud... Eks me näeme, kui paljusid ma veel suudan täide saata!


Eesti Elu  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo