Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

egle eller nabiEgle Eller-Nabi

 

Eesti väravpallimeeskond läks 2017. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri esimesele etapile lootusrikkalt, kuid tuli noruspäi tagasi, sest 28:28 viik Portugali ja 25:25 viik Gruusiaga ning 25:28 kaotus Iisraelile tähendas, et see MM-tsükkel sai eestlaste jaoks kiiresti otsa.

 

Meeskond on ebastabiilne, kommenteeris lühidalt peatreener Toivo Suvi.


Palju rõõmsamad pole Eesti korvpallurite näod, sest uues eurosarjas nimega FIBA Europe Cup on nii Kalev/Cramo kui Tartu Ülikool/Rock võiduta. Kalevlased said viimati napi kaotuse 78:80 Bulgaaria Sofia Lukoililt ja kaotasid 70:77 ka Venemaa Krasnojarski Jenisseile. Tartlased said aga valusa 61:63 nulli tabelisse Venemaa Južnõi Himikult.


Kui veel pallimängudega jätkata, siis EM-valiksarja lõpetanud ja nüüd maavõistlusmänge pidavatel jalgpalluritel läheb paremini. Koduses Tallinnas võõrustati Gruusiat ja võideti 3:0.


See mäng tegi rõõmu neljal moel – esiteks juba sellega, et võideti, teiseks sellega, et üle tüki aja tuli kolmeväravaline edunumber, kolmandaks sellega, et väravaid lõid noored koondislased Ats Purje, Artur Pikk ja Maksim Gussev ja neljandaks faktiga, et mängupilt oli nauditavalt ladus.


Järgmine maavõistlus on eestlastel esimest korda Euroopas viibiva St. Kitts ja Nevise meeskonnaga.


Pallimängude juurest muu spordi manu minnes ei saa seegi kord kirjutamata jätta Eesti praegu kõrgeimal tasemel võistlevast (või tuleks nüüd öelda võistelnud?) rallimehest Ott Tänakust. Ning taas tuleb kasutada sõnu – kahju, et nii läks.


Autoralli MM-sari lõppes tänavugi Walesi mudaralliks kutsutava etapiga. Avariide ja tehnika lagunemisega kuulsal Tänakul oli M-Spordi tehasetiimilt ülesanne näidata maksku mis maksab head kiirust ja kui õnnestub, siis ka auto tervelt finišikanga alla tuua. Kui õnnestud, oled ilmselt järgmiselgi hooajal palgal, kui ei, siis vaba mees vabal maal.


Tänak alustas ettevaatlikult, aga tabas järjest paremini rütmi, võitis ka ühe lühikese kiiruskatse ja tõusis neljandaks. Siis aga juhtus see, mis alati – ühes kurvis tabas Ott rattaga kivi, lõhkus auto ja katkestas taas. Nii näitab statistika, et Tänak käis kraavis või katkestas muul moel koguni kuuel etapil 13-st. Ehk rohkem kui ükskõik kes kolleegidest. Antakse talle järgmiselgi hooajal rool pihku?


Eesti vehklejad olid hiljuti taas maailma karikavõistluste etappidel medaleid, auhinnaraha ja olümpiapunkte noolimas. Naised võistlesid Hiinas, kus Irina Embrich sai individuaalselt kolmanda ja naiskond viienda koha. Ainus kaotus saadi kodurajal vehelnud maailma esinumbrilt Hiinalt.


Meeste MK-etapiks oli traditsiooniline Tallinna Mõõk. Individuaalselt keegi kõrgele kohale ei jõudnud, kohe põhiturniiri avaringis kaotas ka kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov. Aga Eesti meeskond üllatas maailma edetabeli teise numbri Lõuna-Korea ning maailmameister Venemaa alistamisega ja sai hinnatava kuuenda koha.


Tublid olid läinud nädalal Eesti fitnessisportlased. Oleg Anissimov tuli teist korda maailmameistriks (varem 2011), Egle Eller-Nabi sai oma esimesel profivõistlusel Peterburis kolmanda koha. Eesti ainus bikiinifitnessist Eller-Nabi äratab imetlust mitte üksnes oma kauniks voolitud keha, vaid ehk rohkemgi visadusega pürgida väikese lapse ema ja maadluse kahekordse maailmameistri Heikki Nabi abikaasana oma ala maailma tippu.


Juba koputab uksele talispordihooaeg. Eestlastele annavad sellest märku kiiruisutaja Saskia Alusalu Kanadas Calgarys tehtud Eesti 1000 meetri rekord 1.20,71 ning Raido Ränkeli parima eestlasena saavutatud viies koht Soomes Olosel esimese lume võistluste 15km klassikadistantsil.


Ookeani tagant Eestisse jõudnud uudistest on märkimisväärseim Margus Hundi taas platsile pääsemine 4. jaanuari järel ameerika jalgpalli profiliiga NFL mängus Cincinnati Bengalsi ja Clevelandi Brownsi vahel. Bengals on alustanud põhiturniiri hiilgavalt kaheksa järjestikuse võiduga. Ka Browns alistati 31:10.

 

Enn Hallik,


Pärnu Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo