Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tennise Grand Slam turniiril US Openil pääsesid põhiturniirile nii ülikogenud Kaia Kanepi kui 19-aastane Anett Kontaveit.


WTA edetabelis esisaja lõppu kuulunud Kaia Kanepi mängis hästi, jõudis teise ringi ja alistus seal võideldes maailma 17. reketile Elina Svitolinale. Aga kahvatus võrreldes Anett Kontaveidi vägitükkidega.

 

Aneti eesmärk oli saada põhitabelisse ja kolme enda või veidi kõrgema tasemega vastase alistamisega WTA 152. mängija sinna ka jõudis.


Õiged sündmused aga siis alles algasid – Kontaveit võitis Dellacqua (WTA 60.), Pavljušenko (WTA 31.) ja Brengle (WTA 47.), jõudis neljandasse ringi ehk 16 parema sekka ning tõstis oma auhinnasumma üle 200 000 dollari. See viimane pole kümme aastat vanemate, Eesti riigi ja sponsorite toel tipu poole pürginud tahtejõulise neiu puhul sugugi ebaoluline fakt.


Kontaveit jõudis 1/8 finaali ei kellegi muu kui maailma endise esireketi ja US Openi 7-kordse võitja Venus Williamsi vastu, kes mängis US Openi finaalis juba siis, kui Anett oli alles 1,5-aastane, ja tunnistas kohtumise eel, et tal pole Kontaveidi mängust vähimatki ettekujutust.


Kontaveit küll kaotas Williamsile selgelt 2:6, 1:6, jäädes alla nii võimsuselt kui seekord ka võitluslikkuselt, aga tõuseb maailma edetabelis esimese saja sekka ja mööda ka Kaia Kanepist.

 

Seda, et Kaia pole Eesti esireket, pole olnud 15 aastat.

 

Teise positiivse spordipommi lõhkasid laupäeval Eesti sõudjad. Prantsusmaal Aiguebelette’i järvel peetud MM-regatile mindi nii nelja- kui kahemehepaadiga peamiselt järgmise aasta olümpiapääsmeid taotlema.


Kahepaadis sõudnud Kaur Kuslapil ja Sten-Erik Andersonil 11 piletisaaja sekka jõuda ei õnnestunud, aga Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä tõid nii olümpiapääsme kui Eesti sõudmise tagasi medalilainele.

 

Eelsõit oli Eesti neljasel rabe, aga vahesõidust jõuti eriliste raskusteta poolfinaali ning seal näidati teravat finišispurti, mis viis kuue finalisti sekka. Ühtlasi oli taskus Rio olümpia pilet.


Finaalis läks Saksa neljapaat oma teed, aga Eesti sinimustvalgete aerulabadega paat püsis kolmveerand distantsi kolmanda-neljandana ja suutis finiši eel veel tempot tõsta ning pronksi napsata.

 

Tasub meenutada, et aastail 2005-2007 teenis Eesti neljapaat MM-idelt pronksid, 2008 kahepaat olümpiahõbeda ja 2009 MM-hõbeda, aga seejärel kunagi legendaarse Jüri Jaansoni algatatud medalisadu lõppes.

 

Tõsi, 2012 tuli küll samas koosseisus paarisaeruneljane Euroopa meistriks, aga see on natuke pisema tähtsusega saavutus. Seega on tänavune pronks kommi väärt!


Hiljuti Pekingis lõppenud kergejõustiku MM-võistlustel jäi eestlaste parimaks saavutuseks kettaheitja Gerd Kanteri neljas koht. Millega katkes Kanteri viis MM-i kestnud medalirada.

 

Aga kõik, ka selle mehe pikk karjäär, pole veel läbi, Rio olümpiaks lubas Gerd end taas tugevaks treenida.


Väga hea hinde kodustelt fännidelt teenisid ka Pekingis olümpiapääsme välja jooksnud maratoonarid Roman Fosti ja Liina Luik, samuti mitmevõistlejad Grit Šadeiko, Maicel Uibo ja Janek Õiglane.

 

Kui kümnevõistlejaist rääkida, siis võistles Õiglane kõik need kaks päeva valutava jalaga, eestlased võtsid mitmevõistluse odaviskes kaksikvõidu, püstitasid 400 meetri jooksus isiklikud tippmargid ja jäid silma oma tahtejõuga.


Hea uudis on seegi, et Cincinnati Bengalsi ameerika jalgpalli meeskonnas mängiv Margus Hunt pääses siiski üle noatera Bengalsi 53 põhihooajaks üles antud mängija sekka.

 

Nüüd on suvel vigastust ravinud, aga hooajaeelsetes kohtumistes aktiivsust üles näidanud Hundi järgmine siht mahtuda Bengalsi mängupäeval ülesantava 45 mehe sekka.


Viimasel nädalal köitsid Eesti spordisõbra tähelepanu enim siiski korvpallimehed. Nende esimesed mängud Riias Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagrupid olid küll katastroofilised, sest Tšehhile kaotati ootamatult suurelt 57:80 ja Belgiale jäädi alla sama selgelt 55:84.

 

Siis saadi aga ülepüüdmiskrambist jagu ja mäng paranes nagu nõiaväel.

 

Suur Ukraina suruti põlvili 78:71, korvpallis maailmariigi Leedu vastu oldi loetud minutid enne lõppu võiduseisus, aga kaotati kogenumatele siiski 62:64.

 

Play-off'i pääsu otsustanud mängus Läti vastu alustati bravuuriga, juhtides 11:0 ja poolajaks 44:33, siis aga leidsid lätlased rohu ja eestlaste jaks lõppes.

 

Edasi ei saadud, aga häbisse ka sel turniiril ei jäädud.

 

Enn Hallik,
Pärnu Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo