Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6a071

Taliujumise MM kujunes eestlaste jaoks vägagi edukaks.  Foto: Malle Elvet / delfi.ee

4-9.veebruarini Sloveenias Bledis samanimelises järves lumiste tippudega alpide vahel peetud XII taliujumise MM oli Eesti ujujatele üliedukas.


Bledi järveäärse sõudebaasi juurde rajatud 25 meetri pikkuse rajaga basseinis oli vesi tavatult soe (+6,6). Ilmad olid päikeselised ja tuulised.

 

Võistlejaid oli 36 riigist kokku 1042. Eestit oli MM-il esindamas 41 ujujat. Neist 24 võitsid medaleid ja 14 tulid individuaalselt maailmameistriteks. Kaks ujujat said MM-tiitli tiimide koosseisus.

 

Eesti võitis kokku 100 medalit (40 kulda, 41 hõbedat ja 19 pronksi). 5 medalikomplekti võitsid eestlased 4x25 rinnuli ja 4x25 vabalt teateujumiste tiimides (kolm kulda ja kaks hõbedat). Kokku võisteldi 11 alal, arvestust peeti 13 erinevas vanusegrupis.


Eesti ujujatest oli edukaim nimekas taliujuja Henri Kaarma, kes tuli individuaalselt kuuekordseks maailmameistriks. Kokku sai Kaarma 9 medalit.


10 medaliga naasis MM-ilt Viimsi ujumisklubi treener Bruno Nopponen: 2 kulda, 5 hõbedat, 1 pronks.


Noorematest ujujatest oli edukas 16-aastane Rihard Viherpuu Viimsi Veeklubist. Ta võistles kolmel individuaalsel alal ja tuli neis kõigis ka maailmameistriks. Teatetiimis sai ta hõbedase medali.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo