Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

seeonralli

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uuel näitusel on igaühel võimalik end sõitjana tunda, mehaanikuametit proovida ning kaardilugejate maailmaga tutvust teha. Väljas on ka endiste ja nüüdsete, sealhulgas maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveoja varustust.
Foto: Silver Tõnisson / Eesti Spordi ja Olümpiamuuseum

 

Autoralli maailmameistrivõistlused, kus võimsaimas WRC klassis praegu veel istuvad ilmameistri troonil eestlased Ott Tänak ja Martin Järveoja, lähenevad viiruse nuditud hooajal oma üpris hapu maitsega finaalile.

 

Covid-19 sundis enam kui pooli rallisid tühistama, ülejäänuid lühendama ja vähese publiku ees sõitma.

Eesti lootustandvaim ameerika jalgpallur pärast Margus Hunti on hetkel 19-aastane Ott Eric Ottender, kirjutab Ragnar Kaasik ERR spordirubriigis.

 

Püüdja rolli täitev mängumees on võtnud esialgu sihiks Ameerika Ühendriikide kolledžijalgpalli murda.

 

"Hetkel on minu lühemaajalisem eesmärk saada järgmisse aastasse USA ülikooli mängima.

80301

Mikk Jurkatamm. Autor/allikas: ERR

 

Nädala alguses tuli läbi Eurohopes portaali Twitteri konto avalikuks info, et tänavu Eesti korvpallikoondises debüteerinud tagamees Mikk Jurkatamm siirdub USA üliõpilasliigasse Western Kentucky kolledžisse, kirjutab ERR spordiportaal.

 

20-aastane ja 195 cm pikkune pikalt Itaalias pallinud noormees kinnitas Korvpall24.ee portaalile info õigsust ning rääkis veidi ülemineku tagamaadest.

hobemark

Puhtast hõbedast postmark ilmus 28. augustil. Järgmisel päeval möödus sada aastat tõstja Alfred Neulandi võidust 1920. aasta Antwerpeni olümpiamängudel. Eelkõige meenetootena mõeldud postmargi nominaal on 13 eurot ning sobib ideaalselt nii filatelisti kui spordihuvilise kogusse. Postmarki trükitakse piiratud koguses 10 000 tk, millest 500 on pakendatud erilise kinkekarbi sisse (kinkekarbiga margi hind on 20 eurot). Postmargi autor on kunstnik Indrek Ilves. omniva.ee

 

Eesti spordisõbrad hoidsid hinge kinni siis, kui hakkas terendama uskumatuna tundunud võimalus, et Eesti saab korraldada autoralli maailmameistrivõistluste etapi.

 

Ja siis, kui see ralli tuligi ning käis, hoidsid spordisõbrad jälle hinge kinni – et mullused maailmameistrid Ott Tänak ja ta kaardilugeja Martin Järveoja võiduvormis oleksid ning nende Hyundai finišini kestaks.

Eelmise hooaaja Ameerika Ühendriikides veetnud Jaan Erik Lepp on tagasi kodumaal ning liitus TalTechi korvpallimeeskonnaga.


Hooaja 2019/20 alguses siirdus Lepp mängima ookeani taha, kus veetis pool aastat Golden State Prep nimelises ettevalmistuskoolis.

Covid-19 ehk suupärasemalt koroonaviirus märatseb kogu maailmas.

 

Vaktsiini veel ei ole, nakatumiste teine laine tõstab pead ja tulevik on esialgu tumedatooniline.

 

Aga elu ei saa ka pandeemia ajal seisma panna ja nii otsivad hetkel võimalikku turvalisust jätkamiseks ka sportlased.

Eesti esitennisist Anett Kontaveit jätkas pika koroonapausi järel võistlemist Palermo WTA turniiril.

 

Neljandana paigutatud eestlanna (WTA 22. enne turniiri, 20. pärast võistlust) alistas poolfinaalis 6:2, 6:4 WTA 15. reketi Petra Martici.

1183994

Eesti taasiseseisvuspäeva tähistamiseks ujus Merle Liivand 20. augustil 2020 Floridas kuue tunniga 20 kilomeetrit ilma käsi kasutamata, vaid näkineiu saba abil. Tulemus on taas Guinessi maailmarekord!

Merle on oma südameasjaks võtnud ookeanide puhtuse eest seismise ning ujumisoskuse populariseerimise.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo