Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

uibo

Maicel Uibo.   Foto: sport.delfi.ee

magnus kirt

Magnus Kirt.   Foto: delfi.ee

Autoralli maailmameistrivõistlused jätkusid Soomes legendaarse Jyväskylä ralliga. Eesti rallipaar Ott Tänak ja ta kaardilugeja Martin Järveoja, kes seal mullu võitsid, läksid 1000 järve ralliks kutsutaval etapil, kus aga muuhulgas tehakse autodega üle küngaste ka enam kui poolesajameetriseid hüppeid, tänavugi starti favoriitidena. Rootsi ja Sardiinia MM-rallid neil küll totaalselt ebaõnnestusid, aga mitu etapivõitu tõstsid Tänaku siiski enne Soomet MM-sarja liidriks ning eestlast peetakse praegu maailma kiireimaks rallisõitjaks.

Kergejõustiklased pakuvad viimasel ajal häid uudiseid. Mis pole ka teab mis ime, sest peetakse ju sügisel Kataris maailmameistrivõistlusi ning praegu on loogiline muskleid pumbata ja tehnikat ning kiirust timmida.

Eesti kergejõustiku mitmevõistluskoondis tuli Ukrainast Lutskist tagasi Euroopa viimaste võistkondlike meistritena. Just nimelt viimastena, sest mingitel põhjustel (suurriikide vähene huvi, üliraske mitmevõistluse kitsas kandepind, kokkuhoid?) seda võistlust rohkem ei peeta.

Võiks arvata, et südasuvi, leitsak, jaanipäev, puhkuste aeg ja spordiareenidelgi valitseb rahulik miljöö. Ei midagi sarnast, Eesti spordis on paaril viimasel nädalal ikka juhtunud. Nii head kui kurvastavat.

Kahtlemata on kõik spordialad tähtsad, aga mõnele lisatakse meedias sageli siiski sõna „kuninglik“. Sõudmises ühe- ja kaheksapaadile, kergejõustikus 100 meetri jooksule ja kümnevõistlusele. Just viimasel alal tuli hiljuti Austinis USA üliõpilasmeistriks eestlane Johannes Erm.

Praeguse seisuga osaleb vähemalt üks eestlane korvpalliliiga NBA tänavusuvises mängijate valikus ehk draftis. See on teist põlve korvpallur, 18aastane 204 sentimeetrit pikk ääremängija Henri Drell. Mais läheb Drell USAsse ja hakkab end seal meeskondadele näitama, aga väidetavalt on tema vastu huvi tundnud juba koguni kaheksa klubi, neist üks tõsise valimissooviga, koguni tänavu play-off’i jõudnud tiim.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo