Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

51839675 320837061875391 1622206781172219904 n

Kristi Roosmaa ja Valev Laube.

 

Kalevala muusikali idee sai alguse 2017. aastal, kui New Yorgis resideeruv Soome päritolu helilooja Johanna Telander soovis tähistada Soome vabariigi 100. aastapäeva.

 

Muusikal põhineb Soome rahvuseeposel Kalevala, mis avaldati esmakordselt 1835. aastal Elias Lönnroti poolt värsside kogumikuna. Tänapäeval peetakse Kalevala üheks soome kirjanduse tähelepanuväärseimaks teoseks, mis on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele fantaasiakirjanikele, nende hulgas “Sõrmuste Isanda” (Lord of The Rings) autor J.R.R. Tolkien.

 

2018. aastal andis produktsioonimeeskond kontserte üle New Yorgi, mille hulka kuulusid ka esimesed esitlused New Yorgi Eesti Majas ja Skandinaavia majas. 

 

Käesoleval aastal seisab muusikali meeskonnal ees mitmeid kontserte ja pressiüritusi, nende hulgas Actors’ Equity staged reading ehk esimene ametlik lugemine, mis on oluliseks verstapostiks projekti edasistel sammudel. Aprillikuus saavad soomlased nautida etenduse kontsertversiooni Musiikkiteatteri Kapsäkkis, kus esinevad armastatud Soome staarid Petrus Kähkönen, Reeta Vestman, Heikki Mäkäräinen, Nina Tapio, Jussu Pöyhönen ja Mikael Haavisto. Sügisel aga viib Kalevala rännak meeskonna hoopis esmakordselt läänerannikule San Franciscosse, kus esitatakse muusikali kontsertversioon.

 

Eestlannast näitleja, laulja ja produtsent Kristi Roosmaa on olnud seotud muusikaliga alates 2017. aastast. Algsele laulja rollile lisandus hiljem ka produtsendi roll, kui tiim avastas, et tegu multitalendiga. Kristi mängib Kalevalas jumalannat, Spirit of Kalevala, kes loob maailma ning jutustab publikule selle kauni kujundliku loo. 

 

Digitaalkunstnik Valev Laube on viimased aastad meie eestlaste kogukonda rikastanud kultuuripäevade korraldamisega ja nüüdseks töötab mitmete Broadway muusikalide turunduse ja disaini spetsialistina. Valev on Kalevala muusikali avalike suhete ja disaini juht, kes vastutab graafilise disaini, brändi ja produktsiooni turunduse eest. 

 

Produktsiooni meeskonda kuuluvad ka «America’s Got Talent» finalist Freckled Sky, kes loob visuaalsed efektid ja kahekordne Emmy võitja John Koski kaasprodutsendina. 

 

Kristi kirjeldab «Kalevalat» kui kultuurilist kingitust: «Ma tõesti usun, et kultuur koos traditsioonide, väärtuste ning kunstiliste aaretega on miski, mis ühendab inimesi üle terve maailma. Kalevala on lugu, mis õpetab nooremale generatsioonile elu väärtusi ning vanemale generatsioonile endaks jäämist.

 

Hoia «Kalevala» muusikali tulevastel etendustel silm peal, vaadates muusikali veebiportaali www.kalevalamusical.com

 

Tutvustav video (mis on muuseas filmitud osaliselt New Yorgi Eesti Majas) https://bit.ly/2UNDOdo

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo