Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

42059133 494749077602289 1206253436371206144 n

USA eestlased ja ÜEKN juhatuse liikmed Marju Rink-Abel ja Aavo Reinfeldt koos ÜEKN juhatuse liikme ja ürituse korraldaja Iivi Zajedovaga (tagareas). Ees USA eestlane Lehti Merilo  (paremal) ja korraldaja Evelin Siilak Londonist pärast edukat 1944. a. suurpõgenemise mälestusõhtut Vabamus

 

18. septembril 2018 toimus okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu vestlusõhtu "Minna ei taha, kuid jääda ei saa – 1944. aasta suurpõgenemine Eestist“.

 

Põgenemist Eestist meenutasid Ilvi Jõe-Cannon ja Lehti Merilo. Sissejuhatuse tegi okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu näituste juht Sander Jürisson ja õhtu võttis kokku ürituse algataja Iivi Zajedova. Esinesid Estonian Folks International ja Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsed.

 

Näidati Londoni Eesti Seltsi videot auliikmetest Londonis, kes olid samuti põgenenud suurpõgenemise ajal. Lisaks sai tutvuda näitusega „Eesti rahva riided Londonis“, mis tutvustas

eesti kultuuri hoidmist ajal, kui Eesti oli okupeeritud. Näitus on Estonian Folks ja Londoni Eesti Seltsi ühistöö EV100 kingituse raames.

 

Õhtu oli emotsionaalne ning õdus. See oli toetusüritus Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) palvel läbi viidavatele mälestusjumalateenistustele üle maailma ajavahemikus 15.-23. septembril. Üritus on peatselt veebis järelvaadatav alltoodud aadressil.

 

Toetusürituse korraldasid Eesti Kultuuriseltside Ühenduse juhatuse liikmed Iivi Zajedova ja Evelin Siilak ja kaasa aitas okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu. 

 

Rohkem infot www.kultuuriseltsid.ee ja email:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Evelin Siilak

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo