Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1. jaanuari Hennessy uusaastakontserti Tallinnas Estonia kontserdisaalis pidi esialgsete plaanide järgi dirigeerima Neeme Järvi, kes aga vastuolude tõttu kultuuriminister Laine Jänesega sellest loobus. Ühtlasi loobus Järvi ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) peadirigendi kohast.
ERSO muusikud tahtsid algselt kummardusena Neeme Järvile mängida kontserdi esimese pala, Heino Elleri “Kodumaine viis” dirigendita, kuid see keelati Eesti Kontserdi ja ministeeriumi poolt karmilt ära.

Elleri pala esitati küll dirigendiga, kuid kontserdi viimane lugu, Raimond Valgre «Muinaslugu muusikas», esitati siiski dirigendita. Loo esitasid Annely Peebo ning Mikko Fritze.
Et aga muusikud siiski tahtsid avalikult näidata oma kahjutunnet Neeme Järvi loobumise pärast, kandsid orkestrandid fraki rinnataskus sinist rätikut, samasugust, nagu maestro Järvi alati oma fraki rinnataskus kannab.
Kultuuriminister Laine Jänes ostis 50 000 tuhande krooni eest pileteid uusaastakontserdile ja sellele järgnevale vastuvõtule Estonia Valges saalis. Kontserdipileteid jagas kultuuriminister kultuuripealinna aasta alguse puhul sõpradele ja koostööpartneritele.
Sel sügisel lahvatas meedias skandaal, kus kultuuriminister Laine Jänes, süüdistades ERSO senist direktorit Andres Siitanit juhtimisvigades, viimase ametist vallandas. Ka lekkis ministeeriumist konfidentsiaalne info töölepingust ERSO peadirigendi Neeme Järviga, kes loobus nii peadirigendi ametist kui ka uusaastakontserdi juhatamisest.
Pärast Siitani vallandamist ja Järvi lahkumist leidis valitsus rahakriisis vaevleva ERSO jaoks täiendavad viis miljonit krooni. Siitan on oma vallandamise vaidlustanud.
VES/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo