Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2018 07 02 at 1.43.57 PM

Esikoha võitnud töö märgusõnaga ‘‘Risttee‘‘ (autorid: Martin Aus ja Andres Truus (Loov Arhitektid OÜ).

 

Eesti Arhitektuurikeskuse ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA poolt korraldatud dirigendipuldi ideekavandi konkursi esikoha vääriliseks kuulutati võistlustöö märgusõnaga ‘‘Risttee‘‘, mille autorid on arhitekt Martin Aus ja disainer Andres Truus (Loov Arhitektid OÜ).

 

Žüriiliikme ja arhitekti Alvin Järvingi sõnul osutus ‘‘Risttee‘‘ parimaks lahenduseks, kuna väljapakutud disain lahendas ülesande võistlustöödest kõige paremini. Antud dirigendipuldi vorm ning olemus oli sümpaatne ja funktsionaalne ning täitis kõik kriteeriumid, mis dirigendipuldile on seatud. 

 

Eesti Kooriühingu juhatuse esimees ja žüriiliikme Raul Talmari sõnul oli võidutöö tema jaoks kõige dirigendipärasem – meeldis ka lihtsus ja tehniline nutikus, mille peale ei osanudki varem tulla.

 

Teise preemia pälvis võistlustöö märgusõnaga ‘‘Luup‘‘ (autor: Anna-Liisa Unt, OÜ Lahe  atmosfäär) ja kolmanda preemia võistlustöö märgusõnaga ‘‘Üles‘‘ (autorid: Katrin Tammsaar, Lilian Sokolova ja Merlin Kuusemets). Lisaks tunnustati eripreemiaga ideekavandit ‘‘Vägi‘‘ (autorid: Joanna Kordemets, Helina Maalt ja Illimar Truverk, OÜ arhitekt11). 

 

Ideekonkursile laekus kokku 16 tööd ning selle eesmärgiks oli leida nüüdisaegne lahendus Tallinna lauluväljaku uuele dirigendipuldile. Uus dirigendipult valmib 2019. aastal toimuvaks laulu- ja tantsupeoks “Minu arm”, mil laulupidu tähistab oma 150. juubelit. 

 

Avaliku ideekonkursi žüriisse kuulusid: Raul Talmar (Eesti Kooriühingu juhatuse esimees), Hirvo Surva (Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu liige), Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ juhataja), Peeter Laurits (XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” peakunstnik), Rasmus Puur (dirigent), Pent Talvet (disainer) ja Alvin Järving (arhitekt). Konkursi idee algataja on Argo Peever.

 

Tallinna Arhitektuurikeskus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo