Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Üleilmakool kutsub väljaspool Eestit elavaid 3.-9. klassi õpilasi õppima e-kursustel. 

 

2018.-2019. õppeaastal pakub Üleilmakool välja järgmised kursused: 3., 4., 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi eesti keel ja kirjandus, Eesti ajalugu 5-.7. klassi õpilastele ja 8.-9. klassi õpilastele, Eesti loodus 4.-6. klassi õpilastele ja Eesti maatundmine 7.-9. klassi õpilastele, põhikooli matemaatika kordamine ja eestikeelsete matemaatika mõistete kursus 7.-9. klassi õpilastele. 

 

3.-8. klassi õpilastel on võimalik valida kas Eesti õppekava järgne kursus või lihtsam, eesti keelele keskenduv kursus. Õppekavajärgsetel kursustel kasutatakse ka vastava klassi õpikuid, mida on võimalik Üleilmakooli kaudu tellida või osta digiõpikuna (https://www.opiq.ee/). 9. klassi eesti keele ja kirjanduse kursus ning matemaatika kordamise kursus on kõige rohkem mõeldud neile, kes plaanivad tagasi pöörduda Eestisse. Need kursused aitavad korrata ja valmistuda gümnaasiumi sisseastumiseksamiteks ja põhikooli lõpueksamiteks. Kui eesti keel ei ole eriti hästi suus, võib soovitavalt koos lapsevanemaga osaleda lihtsa eesti keele kursusel, mis pakub erineval tasemel mängulisi sõnavara arendamise ja tekstist arusaamise harjutusi.

 

Info kursuste kohta ja registreerumine on koduleheküljel www.yleilmakool.ee (õppetöö).

 

Eestikeelse Hariduse Seltsi Üleilmakool on tegutsenud neli aastat. 2017.-2018. õppeaastal õppis e-kursustel kokku 170 õpilast paarikümnest riigist. Õppetöö toimub HITSA (Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse – www.hitsa.ee) Moodle`is kuude kaupa, iga kuu alguses avanevad õpilasele uued ülesanded ja harjutused, millega ta kuu jooksul tegeleb ja õpetajale saadab. Õpilane saab oma töö kohta õpetajalt individuaalset tagasisidet. 

 

Üleilmakooli tegevust ja arendamist toetab Eesti Haridus- ja Teadusministeerium, perekondadel palume toetada Üleilmakooli sobiva summaga, näiteks 65 dollariga. 

 

Eesti keele ja matemaatika kursustel on soovi korral võimalik üks või kaks korda kuus Skype´is õppida individuaalselt koos õpetajaga, küsida ja saada tagasisidet. Skype-tunnid on tasulised ja nende ajad lepitakse õpetajaga kokku.

 

Üleilmakool soovib kaasa aidata väljaspool Eestit elavate laste eesti keele oskuse säilitamisele ja arendamisele. Hea keeleoskus annab välismaal üleskasvavale lapsele lisaväärtuse, võimaldades tal ühelt poolt mingil eluetapil Eestisse tagasi pöörduda või siis ka välismaal elades oma tööelu mingil moel Eestiga siduda. Samuti soovib Üleilmakool toetada neid õpilasi, kes pöörduvad tagasi Eesti kooli. 

 

Helja Kirber

Eestikeelse Hariduse Seltsi Üleilmakooli juht

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo