Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

24. kuni 29. maini toimuv Toronto Estonian Music Week’i (EMW) raames astub Torontos üles kümneid Eesti muusikuid. EMW on üks suuremaid Eesti Vabariik 100 üritusi Põhja-Ameerikas.

 

Mainekates Toronto kontserdipaikades ja klubides astuvad üles tuntud muusikud Eestist ja Kanadast, sh Kanada eestlased. Eesti koorimuusikat esindab Vox Clamantis, kes astub üles Kuningliku Konservatooriumi Koerner Hallis, kus esinevad ka duo Maarja Nuut & HH. Jazzmuusikutest on kohal Kristjan Randalu trio, Kadri Voorandi kvartett ja Estonian  Voices. Indie- ja elektronmuusikat esitavad Pia Fraus, Erki Pärnoja band ja Sander Mölder klubiõhtul “Estos Rock at Lee´s Palace”.

 

Festivalil viibiva Riigikantselei EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on rõõmustav, kui suur hulk andekaid Eesti muusikuid on Torontosse sõitnud. „Suur eestlaste kogukond on veel üks põhjus, miks on oluline tähistada riigi juubelit ka Eestist eemal. Selle kuus päeva kestva festivali ajal kõlab just siin, Torontos, rohkem Eesti muusikat kui kunagi varem,“ lisas Pruuli.

 

Toronto Estonian Music Week festivali külastab ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, kes on Kanadas visiidil, et tähistada koos ühe suurima väliseesti kogukonnaga Eesti 100. sünnipäeva ning aidata kaasa Eesti ja Kanada kui eesrindlike digiriikide majandussuhete elavdamisele. Ottawas kohtub Ratas peaminister Justin Trudeau ja teiste kõrgete Kanada riigiesindajatega.

 

Avakontserdil 24. mail Bloori St Lunastaja kirikus musitseerib Avarus ansambel koos USA fagotimängija Martin Kuuskmanni, Sander Mölderi ja Kanada elektronmuusika tõusva tähe, eesti juurtega Kara Lis Coverdale’iga. Esitusele tuleb mitmeid festivali jaoks tellitud uudisteoseid. 

 

EMW eesmärk on tutvustada kõrgetasemelist kaasaegset eesti muusikat ja luua kontakte Eesti ja Kanada muusikute vahel. Kahe maa muusikasidemete edendamiseks toimub 25. mail seminar “EE Meets CA. Building Bridges in Music”, millest võtab osa suur hulk muusikaelu korraldajaid Kanadast. Kohal on ka üks rahvusvaheliselt edukamaid eesti popmuusikuid Kerli.

 

Festivali ajal avatakse Koerner Hallis ja Tartu College’is Tõnu Tormise ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitused Arvo Pärdist. Toimub Kadri Voorandi jazzlaulu õpituba.

 

Festivali korraldavad Estonian Studies Centre/VEMU (Väliseesti Muuseum) ja loominguline rühmitus Avarus. Festivali kunstilised direktorid on Virgo Sillamaa Eestist ja Toomas Treumuth Kanadast. Festivali peamiselt vabatahtlikest koosnevat meeskonda juhib festivali direktor, VEMU peaarhivaar ja programmijuht, Piret Noorhani.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo