Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

T6e l6pututel tagamaadel kaas

Eelmisel nädalal ilmus teoloogi ja filosoofi Toomas Pauli artiklikogu „Tõe lõpututel tagamaadel“, mis sisaldab autori esseistlikke sõnavõtte aastatest 2008–2017.

 

Tegu on teosega, mis koondab Toomas Pauli mõtisklusi, tähelepanekuid ja seisukohti elulistel ja päevakajalistelgi teemadel. Enamik kogumikus trükitud kirjutisi on ilmunud kümmekonna

aasta jooksul ajalehtedes ja - kirjades Maaleht, Eesti Päevaleht, Postimees ja Õpetajate Leht või Looming. 

 

Hinnatud kultuuriloolane ja literaat, aastakümneid kirikuõpetaja ametit pidanud Toomas Paul mõtiskleb kirjatükkides nii kaugete kui ka lähedasemate valupunktide üle ning pakub oma  seisukohtadega sageli lohutust paljudele, osates füüsikahuvilise vaimulikuna ühendada pealtnäha vastandlikudki mõtted ja pooled.

 

„Toomas Pauli esseed, enamik ajalehe piiratud formaadist tingituna kaasmõtted-fragmendid, toovad raamatuks koondatuna ometi esile mõtleja sisemise intentsiooni, mis on olemas ka igas üksikessees eraldivõetuna. Täheldada, valgustada, (kaasa) tunda. Kui teda järjepanu lugeda, seejuures doseerituna nagu ravimit võttes, siis leiad ühtäkki end võrdluselt: need on tilgad, mis järjekindlalt langedes võivad murendada kivi. Pole kahtlust, meile kulub ära Pauli kohal- ja kõrvalolek,ˮ ütleb raamatule järelsõna kirjutanud Rein Veidemann.

 

Toomas Pauli varasemaid mõtteid ja kirjasõna on saanud lugeda näiteks kogumikest „Kusagilt kumab valgust“ (1995), „Maise matka poolel teel“ (1996), „Sinu tahtmine sündigu“ (1997), „Põuapäikese paistel“ (2002), „Kirik keset küla“ (2003), „Haihtunud hingede aeg“ (2006), „Kontide kasulikkus“ (2006), „Pastišš ja popurrii“ (2007), „Uskmatu Tooma lugu“ (2009), „Seitse sabasulge“ (2009), „Totrus ja tähendus“ (2010), „Usalda ennast“ (2015). Ka on ta koostanud väärika teose „Eesti piiblitõlke ajalugu“ (1999).

 

Vastse kogumiku järelsõna autor on Rein Veidemann, toimetaja Mari Klein, kujundaja Merle Moorlat. Raamatu annab välja EKSA.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo