Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

30412092 10155965310051201 2121330174795448320 n

“Äratõmbetuld” mängiti ka teistes USA eesti keskustes, foto on etenduselt Washingtoni Eesti Saatkonnas. Wash. Eesti Seltsi foto

 

Eesti Kultuurfondi Ameerika Ühendriikides korraldatud kahe mehe näidend “Äratõmbetuli” New Yorgi Eesti Majas võeti publiku poolt väga hästi vastu. Etendused toimusid 14. ja 15. aprillil ja lisaks etendustele valmistasid näitlejad Mart Sander ja Artur Rehi ka lauluõhtu pärast laupäevast etendust.

 

Mart Sander on Eestis hästi tuntud muusik, laulja ja näitleja. Nüüd on ka Ühendriikides elavad eestlased saanud tuttavaks äärmiselt andeka mehega, nautides tema talenti Washington, DC, Eesti 100 vastuvõtul, EV 100 NYC Galal ja “Äratõmbetule” etendustel.

 

Artur Rehi õpib näitlemist American Academy of Dramatic Arts’is ja on juba Los Angeles eestlaskonnale tuttav kui tore noor ühiskonna liige. 

 

Krimitriller põhineb kahel sünge saladusega maletajal, kes kohtuvad suletud ruumis. Nende identiteet ja motiivid muutuvad iga käiguga, mis selles kriminaalses partiis tehakse. Varsti ei ole selge, kas mängijad kontrollivad mängu või on nad ise vaid etturid? Maksavad selles mängus reeglid või ainult ellujäämine? Kas ainsad ohvrid tuuakse malelaual? Kes lahkub ruumist – kas võitja või kaotaja? 

 

Mart ja Artur mängisid oma rolle keerukas, kuid siin-seal humoorikas etenduses väga veenvalt ja kaasatõmbavalt. Näitemäng reisib edasi Eestisse, kus esietendus toimub 17. juunil Eesti Draamateatris. 

 

Pärast laupäevaõhtust etendust pakkusid Mart klaveril ja Artur lõõtspillil rahvale Eesti Maja baaris mõnusa lauluõhtu.

 

Kultuurfondi järgmine teatrietendus toimub septembris, tuues New Yorki kaks Vanemuise näidendit. Ettenduste info on varsti kodulehel www.estonianculture.org.

 

Tiina Vask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo