Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 5632

Epp Sonin on paremalt esimene. Anne Kuuskvere foto

 

6. aprillil kogunesid Balti muusikahuvilised koos paljude eestlaste, lätlaste ja leedulastega Ameerika Kunstide ja Teaduste Akadeemiasse (American Academy of Arts and Sciences) Cambridge, Massachusetts’is, et üheskoos nautida Cantata Singers'i kontserti, mille korraldas ja pani kokku Epp Sonin. 

 

Muusikalisele osale eelnes Harvardi muusikateadlase ja helilooja Katherine Pukinskise seminar, kus ta tutvustas Baltimaid läbi muusikalise prisma ning andis ülevaate rahvusliku muusika tähtsusest, eripäradest ja nüanssidest. Me kõik teame, et eestlased on laulurahvas ning oleme väga uhked oma laulupidude ja laulva revolutsiooni üle, kuid Kathrine juhtis tähelepanu asjaolule,

et ka mõlemal lõunanaabril on laul ja laulupeod väga olulisel kohal ja see kipub võib-olla eestlastel tihtilugu meelest minema.

 

Lauljaid oli kokku seitse (nende seas ka meie oma suurepärane ja särav Epp Sonin) ja saateks klaver. Seitsmest lauljast kuus ei osanud ühtegi Balti riigi keelt, kuid laulsid sellegipoolest väga selgelt ja arusaadavas eesti keeles eestikeelseid laule. Lätlaste ja leedulaste järelkajast oli kuulda, et nemadki olid vaimustuses häälduse ja diktsiooni selgusest omas keeles.

 

Kontserdikavas oli nii soolosid kui ka duette, kuid ka kolm laulu, mida esitasid kõik seitse lauljat üheskoos, milleks oli lätlaste Līgo!, leedulaste Oi Užkilokit Vartelius ja kontserdi lõpetas eestlastele südamelähedane Rein Rannapi Ilus Maa. Viimase laulu ajal oli raske uskuda, et esinejaid oli vaid seitse, sest tundus, nagu oleks korraga laulnud laulukaare jagu rahvast!

 

Meeliülendav kontsertelamus päädis väikese magusa ampsu ja klaasi veiniga keset Ameerika Kunstide ja Teaduste Akadeemia väärikate liikmete kirjade väljapanekut. 

 

Suur tänu Epule suurepärase kogemuse ja elamuse eest!

 

Anastassia Kolde

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo