Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kultuuriminister Indrek Saar avas 10. aprillil koos Läti kultuuriministri Dace Melbārde ja Leedu kultuuriministri Liana Ruokytė-Jonssoniga Londoni rahvusvahelise raamatumessi. Messi peakülalised on tänavu Eesti, Läti ja Leedu ühise ekspositsiooniga. 

 

Kolme Balti riigi ühine esinemine Euroopa suuruselt teisel raamatumessil on seotud Balti riikide iseseisvuse sajanda aastapäeva tähistamisega. Eesti kirjandust esindavad messil kirjanikud Rein Raud, Maarja Kangro, Andrei Ivanov ning Mihkel Mutt, kes on ühtlasi üks kolmest messi päevaautorist. 

 

„Eesti juubeliaastal on hea meel tõdeda, et meie kirjandusel läheb maailma areenil üle aegade hästi ja Eesti autorid on hinnatud nii kodus kui välismaal,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Seda suurem on rõõm, et tänavu on Londonis Eesti kirjandus esmakordselt esindatud nii kõrgel tasemel ja nii suures mahus. Kolme Balti riigi iseseisvuse sajanda aastapäeva tähistamine Londonis nii suure ja väärika ühisekspositsiooniga on Eestile, Lätile ja Leedule kahtlemata oluline saavutus rahvusvahelisel areenil, mis aitab meie kirjandust maailmas veelgi tuntumaks  teha,“ ütles kultuuriminister Saar.

 

Londoni raamatumess toimub 10.-12. aprillini Londonis Olympia messikeskuses. Eesti messistendil on välja pandud pea 300 raamatut, nende hulgas on eesti kirjanduse tõlked inglise keelde ja teistesse maailma keeltesse, eestikeelne ilukirjandus, lisaks ajaloo- ja aimekirjandus ning valik lastekirjandust. Messi autoriprogrammi kureerib Briti Nõukogu koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Kirjanduse Teabekeskusega.

 

VES/kultuuriministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo