Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

40443164844 676a73b15d o

“Eestlane olen ja eestlaseks jään” - (vasakult) Merike Barborak, Anneli O’Brian, Mairo Notton, Külli Rannamäe. Fotod: Eleri Ever, https://www.eleriever.com/gala

 

Märtsi viimasel päeval toimus New Yorgis Manhattanil Keskpargi kõrval esinduslikus Essex House’is suur eestlaste ball. “Just nagu vanasti”, õhkas mõni vanem osaleja, meenutades kunagisi suurejoonelisi meeskoori balle või siis spordiliidu balle lähemast minevikust. 

 

Tõesti, kohale oli tulnud palju rahvast, koht ja meeleolu oli imeline – olime ju siiski kokku tulnud oma riigi 100. sünnipäeva tähistama tantsu ja muusikaga ning kohtuma vanade sõpradega, kellega kiires igapäevaelus tihti kokku saada ei jõua. 

 

40259904795 f05e6a6fc5 o

EV100 gala külalised JW Marriott Essex House’i ballisaalis.

 

Korraldajad olid teinud oma parima, et ligi 400 inimest end hästi tunneksid - alates pidulike ruumide valimisest, muusika ja esinejate valikust, menüü koostamisest (valikus oli nii eht-eestlaslikku rukkileiba-heeringat-kartulisalatit kui ka ameerikapäraseid suupisteid) kuni pisikeste sinimustvalgete lippude laialijagamiseni, millega oma isamaalisi tundeid võimendada, kui uue ärkamisaja laule sai lauldud. Ja kuidas sai lauldud - südamest ja mitu korda läks kordamisele “Eestlane olen ja eestlaseks jään”, kõigil sõnad peas ja pisarad kurgus... Eestlane olen ja eestlaseks jään – alati ja igal pool, eriti Eestist kaugel tunneme me end kuuluvat nagu salaseltsi, mille salakeelt räägib maailmas vaid miljon inimest...

 

40443200164 9f0e531563 o

Korraldajad Mari Teedla ja Karin Ashford.

 

Head muusikat oli õhtul palju, ka eesti hümn pärast EV peakonsuli Kairi Künka sissejuhatust kõlas võimsalt nagu eestlastele kohane – on ju kohalikel eestlastel juba väiksest peale hümni sõnad peas.

 

40443205174 1d7b4108e4 o

 

Muusikaprogramm “Eesti 100 aastat rännakut” jagas õhtu muusikavaliku perioodide kaupa, tantsijaid jagus nii eelmise sajandi alguse viisidele kui kaasaegsetele poplauludele. Põhjalik laulik gala programmis aitas soovi korral kaasa laulda. Suur tänu siinkohal suurepärastele muusikutele – Uku Suviste, Urmas Kärner, ansambel Mesi, Express Bänd ja DJ Stefan Skonberg. Ja muidugi aplaus õhtu juhile Mart Sanderile.

 

40443174914 2847d4e84d o

Uku Suviste

 

Üllatusena galakülalistele oli Essex Hotelli restorani juht spetsiaalselt selleks õhtuks loonud EV100 kokteili. Uurinud enne põhjalikult eestlaste maitseeelistusi, sündiski vallatu nimega kokteil Dill-iberately Tartumille koostisse kuulusid Bombay Sapphire GinElderflower Cordial, värske till, värske kurk ja mullivesi ning see kõik kokku maitses vaimustavalt värskelt, meenutades tõepoolest “Tartu suviste hommikute joovastavat hõngu”, nagu joogi tutvustuses kirjas.

 

41111957952 dc8d34d0b4 o

Mart Sander ja korraldaja Merike Barborak.

 

Õhtu oli hoogne ja lõbus ning söök-jook hea ning järelpidu New Yorgi Eesti Majas kestis varajaste hommikutundideni. 

 

39345776350 31791cc34b o

 

Elamuse eest suur tänu galaõhtu korraldajatele, peakorraldaja oli Karin Ashford, 

 

programmi koordinatsioon: Mari Teedla, Merle Jalakas ja Merike Barborak (kes hoidis ka kontakti esinejatega), 

 

toetused ja sponsorid: Tiina Taagepera Vaska,

 

kodulehekülg, piletimüük ja laekur: Maria Becker,

 

40259930185 ff638a4f82 o

Korraldaja Maria Becker ja Virve Vaher.

 

sotsiaalmeedia ja videod: Kadi Dulude,

 

reklaamidisain ja gala brošüür: Riina N. Sõrra,

 

Nõunikud: Laura-Liisa Nanits ja Aili Puskar (sommelier).

 

26283380597 a945f0686a o

 

Kärt Ulman

 

Gala fotod: Eleri Ever https://www.eleriever.com/gala

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo