Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 2093

Mai Murdmaa (keskel) raamatu esitlusel Estonia Talveaias. Foto: Kärt Ulman / VES

 

Eesti balleti Grand Old Lady, legendaarne koreograaf ja lavastaja, eesti moderntantsu looja Mai Murdmaa esitles 21. märtsil Estonia Talveaias oma eluloo- ja mõtteraamatut “Teekond tantsus”.

 

Mai Murdmaa juhtis Estonia teatri peaballettmeistrina eesti balletti ligi 40 aastat. Ta on lavastanud mitusada etendust, neist üle 60 ainuüksi Estonia Teatris. Murdmaa on lavastanud ka mujal teatrites (USA-s, Soomes, Ungaris, Venemaal, Lätis, Ukrainas), seadnud tantse muusikalidele ja ooperitele ning kirjutanud eesti heliloojate ballettide stsenaariume.

 

“Hakkasin tantsima, kui olin 17-aastane ja sellest ajast olen terve elu elanud loomises”, ütles esitlusel kohe oma 80. sünnipäeva tähistav ballettmeister, kes tunneb end hästi nii klassikalise kui  moderntantsu vallas ning kelle loomingut peetakse unikaalseks ja hingestatuks. 

 

“Ballettmeister Mai Murdmaa looming on läbi aegade olnud minu suurim inspiratsiooniallikas. Sellist koreograafiat ei ole ma näinud kusagil mujal,” ütles esitlusel viibinud San Francisco Balletti esitantsija Tiit Helimets, kes tänas Murdmaad  südamest oma karjäärile alusepanemise eest.  “Estonia peaballettmeistrina andis Mai palju võimalusi noortele: kui ta nägi inimeses seda erilist “miskit”, võis ta usaldada verinoorele tantsijale otsekohe ka rolli. Ilma Mai Murdmaata ei oleks ma täna siin, kus ma olen,“ lõpetas Helimets tänuavalduse. 

 

IMG 2094

 

“Armastus on oluline osa loomisprotsessis, koreograaf peab oma tantsijaid armastama,“ kinnitas koreograaf Mai Murdmaa, kes on töötanud kõigi Eesti kuulsate balletistaaridega ning loonud koreograafiat ka Vene-Ameerika superstaaridele Mihhail Baryshnikovile ja Tamara Makarovale.

 

Mai Murdmaa elab aktiivse loojana veel siiani, tema viimane ballett, Ionesco “Ninasarvik” tuli Vanemuises välja eelmisel aastal. 

 

Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo