Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Dirigent Neeme Järvi kinnitati hiljuti Genfis, Šveitsis, asuva sümfooniaorkestri Suisse Romande uueks kunstiliseks juhiks. Järvi võtab uue ametikoha üle jaanuaris 2011 ning saab orkestri peadirigendiks 2012. Esialgne tööleping on kolmeks aastaks.
Järvi on praegu muusikadirektor Residentie Orkest The Hague’is, Hollandis (alates 2005). Tüli tõttu Eesti kultuuriministriga lahkus Järvi Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) kunstilise juhi kohalt, ERSOs oli ta olnud peadirigent ka aastatel 1963 – 1979.   
Neeme Järvi kui peadirigendi hoole all on olnud veel Rootsi Göteborgs Symfoniker (1981 – 2004), Royal Scottish National Orchestra (1984 – 1988), Detroit Symphony Orchestra (1990-2005) ja New Jersey Symphony (2005-2009). Lisaks on Järvil olnud suur arv esinemisi külalisdirigendina üle kogu maailma, enam kui 150 orkestri ees.
Suisse Romande on laialdase kuulsusega orkester, mille nimi on muusikasõpradele hästi teada. Selle asutas aastal 1918 Šveitsi dirigent Ernest Ansermet (1883-1969), kes oli muusikadirektoriks aastani 1967.  On rõõmustav, et selle nimeka orkestri 9. juhiks sai nüüd eestlane Neeme Järvi.
Raul Pettai

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo