Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

7520845t1hda25

Maailma esimene kudumisfestival toimub enne jaanipäeva Kihnu saarel, mustrikirjade seletusi ja vardaveeretamise nippe jagavad oma ala meistrid. Plaanis on läbi rääkida ja kutsuda sellised tuntud käsitöömeistrid nagu Ärma Roosi ja Lohu Ella, aga ka noorema põlvkonna esindajad Urga Elly, Roo Maarja, Sireli Eve, Pärna Veronika.

 

“Huvi Kihnu mustrite vastu tuntakse kogu maailmas, isegi Ameerikas, kust on käidud meie kudumeid uudistamas. Aga meie festivalil on osalised-õppijad ka oma kooli lapsed,” seletas Kuraga Mari (mandriinimestele Maria Michelson), kes on SA Kihnu Kultuuriruumi uusürituse üks eestvedajaid.

 

Euroopa pärimuskultuuri aastal on Kihnus kui UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud saarel kudumisfestivali keskmes vardakudumine, vikelduse õppimine. Tuleval aastal saab oskusi arendada, õppida näiteks telgede ülesseadmist ja kangakudumst, kogeda, kuidas valmib kördikangas.

 

Kava pole üksikasjadeni veel paigas, kuid kudumisele pakuvad vaheldust pärimusmuusika ja -tantsu õpitoad ja peod.

 

Pärnu Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo