Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Läinud aasta lõpus valisid ESTO 2019 korraldajad välja logo, mis hakkab tähistama ülemaailmset eestlaste kultuurifestivali, mis toimub 28. juulist 4. juulini Helsingis, Tartus ja Tallinnas.

 

Tuntud Kanada-Eesti graafilise disaineri ja muusiku Jaan Kittaski loodud logo ühendab 19. sajandi Eesti kujundigraafika esteetika kaasaja Eesti moodsa digitaalsuunaga väljendamaks nii traditsioone kui arengut. Kittask on terve elu olnud tegev ülemaailmses eestluses, tema isa Avo oli üks ESTO 2000 organiseerijaid Torontos.

 

ESTO festivalide traditsioon sündis 1972. aastal Torontos, Kanadas, kui sündmus, mis tõi kokku eestlased üle maailma tähistamaks eestlaseks olemist, eesti keelt ja kultuuri ajal, kui Eesti oli Nõukogude Liidu poolt okupeeritud.

 

ESTO 2019 kui võimas ühendaja jätkab pikka traditsiooni, kutsudes koju eestlasi kõikjalt üle maailma, et koos nautida eesti kultuuri ja pärimust ning jagada oma kogemusi ja saavutusi teiste eestlastega.

 

“Ajalooliselt on ESTO festivalid olnud väga olulised Eesti kultuuri ja identiteedi säilimise koha pealt meie üleilmsetes kogukondades - Rootsist Kanadani ja Soomest Austraaliani”, ütles Vabariigi President Kersti Kaljulaid. “Ma loodan, et eestlased kogu maailmast ühinevad meiega Tartus ja Tallinnas 2019, et seda traditsiooni jätkata”.

 

Mitu päeva kestev ülemaailmne eesti festival on osa ametlikust EV 100 programmist ja seda toetavad Eesti valitsus, Tallinna ja Tartu linnavalitsused ja Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) liikmesmaade eesti organisatsioonid valitud esindajate kaudu.

 

ESTO 2019 korraldatakse tihedas koostöös 2019 üldlaulu- ja tantsupeo tegijatega, kuna laulupidu järgneb vahetult ESTOle.

 

Reisiinfot ja lähemalt ESTO sündmuste, piletite ja passide kohta hakatakse avaldama jooksvalt.

 

Rohkem infot veebilehel esto2019.com

 

Kontakt: Kärt Ulman

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo