Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2018 01 11 at 2.13.08 PM

Niguliste kiriku kannatusaltar, mille väidetavalt on maalinud Tallinnas sündinud 16. sajandi Madalmaade meister Michel Sittow, võetakse koost lahti ja viiakse Washingtoni.

 

Jaanuari lõpus avatakse Washingtoni rahvusgaleriis Michel Sittowi loomingu ülevaatenäitus, kuhu on kogutud kokku tema looming kogu maailmast. Madalmaade maalikunstniku suurnäitus, mille korraldab Eesti kunstimuuseum koos Washingtoni rahvusgaleriiga, jõuab suvel ka Eestisse. See on ka tänavuse näitusehooaja suurprojekt ja on pühendatud Eesti vabariigi 100. sünnipäevale.

 

Niguliste kiriku kannatusaltari maalis Sittow väidetavalt 1520. aastal. Selliste vanade taieste viimine Eestist välja on harukordne.

 

"Reeglina on ju nende teoste olukord selline, et see eeltöö, mis kaasneb ühe vana kunstiteose väljaandmisele, eriti veel nii kaugele, eeldab põhjalikke uuringuid, restauraatorite, kunstiajaloolaste ühist tööd, et kas see on üleüldse võimalik," selgitas Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret ERR uudistele.

 

Aga kas Sittowi autorsus on ikka nende tööde puhul 100 protsenti kindel?

 

"Jah, selle kannatusaltari puhul on siiamaani vaidlusi, osa kunstiajaloolasi on seda meelt, et see on jah, Michel Sittowi looming, aga see vajab veel täpsustavat tööd, aga igal juhul, kui saame rääkida sellest, et need ülemaalingud on Tallinnas tehtud, siis ajaliselt pole teist nii suurepärast meistrit siin Tallinnas töötanud kui

Michel Sittow," ütles Saaret.

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo