Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti filmiajakirjanike ühing (EFÜ) jagas 4. detsembril filmiauhindu. 2017. aasta parima Eesti filmi tiitlile nomineeriti viis kodumaist linateost, neist parimaks tunnistati Rainer Sarneti "November".

 

"Me alguses kartsime, et see jääb suhteliselt arusaamatuks, aga suures plaanis on teda loetud päris hästi. Ameerikas öeldi isegi, et see on ju kapitalism, mitte mütoloogia," kommenteeris režissöör Rainer Sarnet.

 

"Novembri puhul ma isiklikult julgeks arvata seda, et igaüks, kes seda näinud on, seda naljalt millegi muuga segi ei aja ja ära ka ei unusta. Filmi vaatamise ajal on hetki, mis võib-olla ei jookse nii selgelt ja hästi, aga kokkuvõttes see mulje, mis visuaalsest õhustikust jääb, ma julgeks tänapäeva väga tihedas konkurentsis väita, on ikkagi unikaalne," märkis Eesti filmiajakirjanike ühingu juhatuse liige Tristan Priimägi.

 

Tänaseks on "November" jõudnud hulgale festivalidele, nende seas näiteks Karlovy Vary, Shanghai ja Tribeca festivalid, viimaselt noppis Mart Taniel ka parima operaatori preemia. On sõlmitud leping HBO-ga, mille kaudu jõuab film 2018. a. sügisel umbes kahekümne riigi vaatajate ette läbi digitaalse videolaenutuse.

19 esitatud filmist pääses lõppviisikusse veel kolm mängufilmi – "Keti lõpp", "Mehetapja / Süütu / Vari" ja "Minu näoga onu" ning vaid üks dokumentaalfilm – Sandra Jõgeva "Armastus".

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo