Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Moekunstnik Reet Aus tutvustas New Yorgis juba teist korda oma taaskasutusel põhinevat kollektsiooni. Moekunstniku sõnul on laekunud ka esimesed tellimused.
Reet Ausi rõivaid esindab New Yorgis moekauplus Beyond 7, kelle esindusruumides toimus 19. novembri õhtul ka Carmen Kassi poolt juhitud Ausi kollektsiooni esitlus.
Beyond 7 omanikud hindavad Reet Ausi loomingut kõrgelt, pidades Ausi esindatud keskkonnasäästlikku suunda tulevikutrendiks. "Reet on meie arvates väga andekas. Ta kollektsioon ei ole mitte ainult eetiliselt aateline vaid ka moevallas tugev.

Moekunstnikud, kes loovad keskkonnasõbralikke, eetiliselt aatelisi, orgaanilistest, biolagunevatest materjalidest rõivaid, on olulised kogu moetööstuse jaoks, sest just selles suunas liigub kogu moeäri. Kui rõivad on nii keskkonnasõbralikud kui ka ultra-trendikad, on see võit meile kõigile," selgitas Beyond 7 kollektsiooni koostaja Monique Ericsson intervjuus ERR uudistesaatele.
Reet Ausi eelmine kollektsioon tekitas ostjais huvi, seetõttu pakub Beyond 7 moepublikule ka disaineri uut loomingut.
Käesolev kollektsiooon on peaaegu eranditult valminud taaskasutatud denim-riidest.
Reet Ausi sõnul takistab tema nn Slow Fashion stiilis riiete laiemat levikut suhteliselt kõrge hind, mis tekib eelkõige taaskasutusmoe pikemast ja vaevarikkamast valmimisprotsessist.
“Kui tavalised teksapüksid valmivad tööstuses 4 minutiga, siis minu ühe rõivatüki tegemiseks läheb 5 tundi. Sealt ka see vahe,” seletab moekunstnik. Samas kinnitas Reet Aus, et kui tema loodava vastu New Yorgis laiem huvi tekib, on ta valmis kõike kohe arvukamalt tootma, Eestis on kõik võimalused selleks olemas.
VES/ERR

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo