Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

eesti aasta ehte konkurs eesti aasta ehte ehted 80361104

Allan Maripuuu ja tema võidutöö “Härmalill”.

 

Eesti Aasta Ehteks valiti kogenud kullassepa, pikka aega Ameerikas elanud ja õppinud Allan Maripuu hõbesõrmus “Härmalill”, mida kaunistavad turmaliin ja mustad ning valged tsirkoonid.

 

Ehtekonkurss "Eesti Aasta Ehe 2017" toimus sel aastal egiidi all "Eesti Vabariik 100". Suurepärase konkursi kutsus ellu Eesti Kulla- ja Kellaliit, et taaselustada traditsioon ning anda hoogu juveelikunsti valdkonnale. Konkursist olid oodatud osa võtma kõik Eesti Vabariigis tegutsevad ehtekunstnikud, juveliirid ja valdkonnaga seotud ettevõtted.

 

"Meie eesmärk on anda hoogu kitsale, kuid olulisele valdkonnale Eestis, väärismetallide ja -kivide juveelikunstile. Väga oluline on taaselustada, hoida ja hinnata aegumatuid traditsioone, loovust ja juveliirioskusi. Meie soov on ühendada noor, värske ehtedisain ning varasemad selle valdkonna spetsialistide kogemused ja mõtted ühtseks nauditavaks tervikuks," tutvustas konkursi vajalikkust ürituse üks korraldajatest Aveli Kippari.

 

Konkursitööd olid väga mitmekesised ja tase oli kõrge, nentis Eesti Kulla- ja Kellaliidu juhatuse esimees Kaupo Nõlvak. ”Esindatud olid pea kõik tehnikad – oli vana head filigraani, uuemat 3D-printi, sepistust. Samuti oli lai valik  vääriskive, kuid leidus ka selliseid töid, kus oli eelkõige rõhutud disainile. Ei ole sellist tunnet, et luuakse ühes nišis ja see tegi heameelt,” kommenteeris Nõlvak.

 

Konkursile laekunud 27 töö hulgast valiti võitjaks Allan Maripuu ”Härmalille” sõrmus. Kippari sõnul pidi konkursile esitatav töö olema kantav, kõrge kvaliteediga, väljendama juveliiritööoskust ja põnevat innovatsioonilisust.

 

Screen Shot 2017 12 06 at 7.16.42 PM

 

Võidutööl olid kõik need omadused olemas, lisaks oli see Kippari kinnitusel filigraanse töötluse ja kivikinnitusega.

 

Žüriis olid ehtekunstnik Kadri Mälk, ehtegurmaan Ivi Eenmaa, Soome Kullasseppade Liidu esinaine ja disainer Marjut Viitanen, gemmoloog ja Eesti Proovikoja ekspert Jelena Muhhamedjanova ning kaupmees ja Eesti Kulla- ja Kellaliidu juhatuse esimees Kaupo Nõlvak.

 

Konkursi peaauhind oli üks unts puhast kulda ja ürituse peapartneri LHV Panga eluaegne AU-kliendi teenuste pakett. Näitus parimatest töödest jääb Tallinnas LHV teenindussaali (aadressil Tartu mnt 2) avatuks detsembrikuu lõpuni.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo