Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mõeldes eelolevale Eesti Vabariigi juubelile, toimus 9. detsembril Viimsi Mõisas, mis on ühtlasi Eesti Sõjamuuseum ja kindral Johan Laidoneri Muuseum, keelearutelu.

 

Üritus keskendus ingliskeelsete väljendite kandumisele eesti keelde, uuris mõjusid ja analüüsis hetkeolukorda eesti keele kasutuspiirkonnas Eesti Vabariigi territooriumil, ajendatuna Kindral Johan Laidoneri Seltsi liikmete pahameelest kõnekeele määrdumise ning võõrkeele kasutamise kohta ka välireklaamis ilma eestikeelse samaväärse tekstita.

 

Eesti avalik ruum on kiiresti muutumas aina ingliskeelsemaks. Eriti torkab see silma linnapildis, äride, aga ka isikute nimedes, avaliku elu tegelaste keelepruugis ja – mis eriti oluline – kooliõpilaste sõnavaras. Professor Rein Taagepera, kes elab poole aasta kaupa vaheldumisi eestikeelses ja ingliskeelses keeleruumis, on juhtinud tähelepanu tõsiasjale, et enamik eestlasi ei märkagi, mis nende emakeelega toimub.

 

Ka iirlased ei pööranud omal ajal piisavat tähelepanu inglise keele pealetungile. Kui nad sellest ükskord aru said, oli lootusetult hilja. Täna räägib Iirimaal nende põlist emakeelt ainult üks inimene sajast.

 

Arutelule „Kas eesti keelega saab elus hakkama?“ kutsuti kohale eksperdid.

 

Päevakohaste ettekannetega esinesid Eesti Keele Instituudi direktor Tõnu Tender ja Eesti Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk. Külalistelt oli võimalik küsimusi küsida ja arutelus said kõik võimaluse oma arvamusi ka teistega jagada.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo