Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Rahvusringhääling (ERR) käivitas tänavuste jõulude eel luulekonkursi, kuhu oodatakse Eesti inimeste omakirjutatud jõululuuletusi. Umbes nädala eest väljakuulutatud võistlus on osutunud ülimalt menukaks ja ületas 6. detsembril 300 luuletuse piiri.

 

"See tähendab, et meie projekt on kõnetanud praeguseks, mil see käinud vaid kuus päeva, väga paljusid Eestimaa inimesi ja meil on selle üle väga hea meel," oli ETV produtsent Ester Urbala rõõmus.

 

Luuletustele saab ERR-i erilehel näidata oma poolehoidu südametega ning välja on kujunenud juba mitmed favoriidid. Üheks neist on 13-aastase Henry-Sander Sagara saadetud salm "Jõulumees", mis on kogunud juba üle 80 "meeldimise".

 

"Jõulumees"

 

Jõulumees küll jõuab palju

ja ta teab ka palju nalju.

 

Kui Jõulumees ei salliks kinke,

siis ei sööks me jõulusinke.

 

Aga Jõulumees küll ära väsib,

kui ta liiga palju päkapikke käsib.

 

Kuid sellel poleks väga mõtet,

sest Jõulumehel on hoopis teised mõtted.

 

Henry-Sander Sagar

 

Henry-Sander on Aspergeri sündroomiga koolipoiss, kes sai idee luuletuseks telerit vaadates. "Koos perega teleka ees istudes nägime reklaami ETV-s. Isa ütles pool naljatlevalt, et Henry ka osaleks, aga vennake ise seda nii suure naljana ei  võtnud. Tema haaras mõttest kinni ja kirjutas luuletuse esialgse variandi valmis, mille ta mulle ette kandis," meenutas õde Sandra.

 

Teiste seas on oma loomingu laadinud lehele üles tuntud kirjanikud Jüri Pino ja Mika Keränen.

 

"* * * "

 

Kas see ilmsi või see unes

jõuluvana möllab lumes.

Taat on valge nagu jahu

aga tundub hing nii rahul.

 

Mika Keränen

 

Ester Urbala lisas, et kõige noorem luuletuse saatja on vanemate abiga olnud kaheaastane, aga kõik vanuserühmad üle Eesti on esindatud.

 

"Need peegeldavad hästi meie inimeste mõtteid ja seda, mis ühiskonnas hetkel toimub. Jõulusoku ja verivorsti kõrvale on tulnud mobiilsed jõuluvanad, droonid ja GPS-id," rääkis Urbala konkursile laekunud tööde üldpildist.

 

www.err.ee/luuletus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo