Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 1944

9. novembri õhtul toimus Washingtoni Eesti Seltsi korraldatud filmi- ja vestlusõhtu Eesti saatkonnas. Linastus film "Naine pildil" ning külalisteks olid režisöör Priit Valkna ja filmis iseennast mängiv maalikunstnik Laurentsius (Lauri Sillak) Tallinnast. Fotol on kohalikud washingtonlannad kunstnikuga: (vas.) Maire Soosaar Zeizel, Laurentsius ja Jaane (Elmi) Orav, kes on pärit Hiiumaalt, Kassari saarelt. Foto: Toomas Orav

 

Turnee algas Eesti dokumentaalfilmide festivali "EstDocs" avafilmina 3. novembril Torontos.

 

EstDocs'i peeti juba 13. korda (estdocs.ca) ning seda naudib kohaliku eestlaskonna kõrval ka laiem publik. Filmi "Naine pildil" (2017) turnee jätkus Washingtonis ning viimane linastus oli New Yorgi Eesti Majas 11. novembril.

 

6649705t1hc818

Laurentsiuse maal. Kaader filmist “Naine pildil”. Foto: Allfilm.

 

Filmi kirjeldus: "Kunstnik Lauri Sillak aka Laurentsius alustab oma värske näituse maalimist tavatus kohas – tühjaks jäänud puumajas Tallinna südalinnas. Majas, mis on kuulunud Eesti filmija fotokunsti loojale Johannes Parikasele ja tema naisele Lillile. Läbi fotokunstnike piltide elustub ajalugu. See on läbilõige Eesti Vabariigi tekkest ja selle kustumisest. Parikaste nimi oli esimeses Eesti Vabariigis tõeline tooniandja. Sellega seostusid Eesti esimene missivõistlus, riigimeeste prominentsed portreed ja kogu Eesti ülespildistamine. Parikaste salapärase  elumaja seinad peidavad endas inimeste jälgi, kes omal ajal pildil olid ja kultuurikihtide alt paljastub tollane elu. Ajastu tapeetidele (William Morris) ilmuvad kunstnik Laurentsiuse töödena kaasaegsete kaunitaride ja maailmakuulsate modellide portreed, aga maja endise perenaise Lilli vaim on rahutu. Tal on rääkimata üks lugu."

 

2016. a. ilmus raamat "Eesti esimesed fotokuningad; Ajalugu läbi vendade Parikaste fotokaamera", autoriks endine Fotomuuseumi juhataja Betty Ester-

Väljaots, 144 lk., kirjastus Pegasus. Nii film kui raamat on ajaloo-, kultuuri- ja  kunstisõpradele maiuspalaks.

 

Riina Kindlam, Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo