Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2017 11 16 at 11.43.00 AM

16. novembri õhtul pööras üle 500 rahvatantsija Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva aktsiooni käigus ümber tantsijatest moodustatud 100 aasta liivakella. See oli Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi kingitus Eesti sünnipäevaks.

 

«16. novembril jääb Eesti riigi sajanda sünnipäevani täpselt sada päeva. Kuna peagi on meie ühine sünnipäev, siis soovime rahvatantsijate poolt kinkida oma lühietendusega Eesti inimestele sünnipäevaootust ja -meeleolu,» ütles Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi juhatuse liiga Kadri Tiis.

 

Aktsiooni käigus tantsis üle pooletuhande rahvatantsija Vabaduse väljakule 100 aasta liivakella kujutava kontuuri. «Et Eesti riik saab kohe-kohe 100 aasta vanuseks, siis püüame tantsijatest loodud liivakella ümber pöörata ja panna selle meile mõõtma järgmist sadat aastat, » selgitas Tiis.

 

100 aasta liivakella ümberpööramises osales enam kui 500 rahvatantsijat üle Eesti. Sündmuse koreograaf-lavastaja on Rauno Zubko. Etenduse korraldas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info  ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

 

Postimehe tekst ja foto

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo