Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Kultuuri Koda andis 4. novembri pressiteates teada, et aasta Kultuuri Tegu 2017 on loomeinimeste avalik ühispöördumine Rail Baltica ohtudest "222 kiri".

 

Nominentide esitlemine toimus 3. novembril Rakvere Teatris toimunud pidulikul galal Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsi „Kultuur ja keskkond“ raames.

 

"222 inimese ühispöördumine on murekiri – inimeste südames on mure, et enneolematu suurprojekt Rail Baltic selle praegu kavandataval kujul rikub jäädavalt Eesti põhilisimad väärtused. See on appikarje. Kas meie valitud valitsejad kuulevad, kui vaimuinimesed Eesti pärast muret üles näitavad?

 

Kas meil on oma Eestiga veel lootust või pole, selles on küsimus. Ja see on traagiline küsimus", kommenteeris Kultuuri Aasta Teo 2017 auhinna vastu võtnud idee algataja Toomas Kiho.

 

Peale Riigikogule esitatud ühispöördumise esitati aasta teole järgmised nominendid:

 

Setomaa kolmekordne ülemsootska Aarne Leima ja tema kultuuriprojekt „Setomaa külad“ (esitaja: Piret Torm-Kriis, Setomaa 14. ülemsootska);

 

Elamustuur Laste Vabariik (esitaja: Eesti Kultuurikorraldajate Liit);

 

Mahe-Eesti arenguidee ja riigi mahekäsitluse kontseptsioon: Eesti – arukas ja mahekultuurne riik (esitaja Leonhard Koort);

 

Konrad Mägi elulooraamat (esitaja: Piret Mäeniit).

 

Eesti Kultuuri Koda andis Kultuuri Teo auhinda välja viiendat korda. Auhinnafond on Kultuuriministeeriumilt.

 

https://kultuurikoda.eu/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo