Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eksperimendi korras laseb Eestis tegutsev Kinoteater teatrikaugel inimesel külastada aasta jooksul kõiki uusi Eesti teatritükke ja nende kohta arvamust avaldada, makstes selle eest kultuuritöötaja miinimumpalka.

 

Veidi aega tagasi lõppenud Kinoteatri konkurss ei leidnud inimest, kes poleks kunagi teatris käinud. Teades eestlaste teatrilembust, pole ime, et sellist inimest ei leitud. Tähtaega pikendatakse nüüd kuni 15. novembrini ja konkursi tingimusi lõdvendatakse: tööotsijal lubatakse olla "paaril korral, näiteks klassiekskursiooniga" varem teatris käinud.

 

"Meie eesmärk ei ole niivõrd leida täiesti kultuurikauget inimest, kuivõrd väga vähese teatrikogemusega inimest", selgitas projekti üks algatajaid Paavo Piik.

 

Esmapilgul võib töökuulutus näida naljana, kuid see ei ole seda. Teatri tegijatel on soov katsetada, mis juhtub inimesega, kes vaatab ühe aasta jooksul ära kõik Eesti kutseliste teatrite lavastused. Neid on kokku umbes 200.

 

"Arvesse läheb kõik, mis Eesti teatri repertuaaris on - lasteteater, suveteater, sõnateater, visuaalne teater, psühholoogiline teater, tantsuteater. Eestis on väga palju teatrit. Mida arvab neist aga täiesti tavaline inimene? Seda me tahamegi teada," ütles Kinoteatris tegev Henrik Kalmet.

 

"Nii et kui sa oled teatrikauge inimene, kelle senised käigud nendesse majadesse võib üles lugeda ühe käe sõrmedel ja kellele meeldivad hullud väljakutsed, siis tule ja kandideeri Kinoteatrisse tööle," kutsus ta huvilisi üles.

 

Eksperimendiga tahavad Kinoteatri tegijad anda kõrvalpilgu Eesti teatrifenomenile ning avada teatri  egijate, kriitikute ja vaatajate vahelisi suhteid. Katsetusest sünnib dokumentaalfilm.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo