Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sel nädalal toimuvad hõimupäevadele pühendatud kultuuriüritused üle kogu Eesti. Kuulda saab ehedaid rahvalaule, pärimusmuusika kontserte, loenguid ja palju muud. Soome juubeliaasta puhul näidatakse hõimupäevadel ka Soome väärtfilme.

 

„Hõimupäevad aitavad teadvustada eesti pärimuskultuuri soome-ugrilist alget ja kuulumist soome-ugri rahvaste perre. Hõimupäev on soome-ugri rahvaste ja riikide kultuurikoostöö sümbol. Hõimunädal on hea võimalus näidata üles solidaarsust sugulasrahvastega ning toetada neid oma kultuuri ja keele hoidmisel,“ märkis kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse nõunik Anne-Ly Reimaa.

 

Hõimupäevi tähistatakse Tallinnas, Tartus ja Viljandis, Narvas ja mitmetes teistes Eesti maakonnakeskustes ja väikelinnades. „Soome-ugri rahvaste  pärimusmuusika kontserte annavad kõikjal Eestis nii karjala, udmurdi, komi, mari, sölkupi, handi, soome, ungari kui ka eesti pärimusmuusikud. Huvilistel on võimalik osa saada paljudest omanäolistest üritustest terve oktoobri vältel,“ ütles MTÜ Fenno-Ugria direktor Viia-Kadi Raudalainen.

 

Hõimupäeva peakontsert toimub 21. oktoobril Tallinnas Telliskivi  loomelinnakus, kus saab nautida Veljo Tormisele pühendatud koorikontserti, mille lavastasid Anne Türnpu ja Eva Koldits. Järgneb pärimusmuusikakontsert, kus astuvad üles folklooriansamblid Komimaalt, Mordvamaalt, Udmurtiast, Ungarist, Karjalast ning põhjarahvaste sölkuppide ja hantide esindajad. Õhtul esinevad Vabal Laval võro folklaulja Mari Kalkun ja saami räppar Ailu Valle.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo