Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

22308601 1959152907690832 1374374322658296192 n

Näitus "Konrad Mägi (1878–1925)" jääb Roomas avatuks 28. jaanuarini 2018.

 

President Kersti Kaljulaid, kes viibis töövisiidil Itaalias, avas Roomas Konrad Mägi maastikumaalide näituse, mis on üks osa Eesti EL Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammist.

 

„Paremat saadikut kui Konrad Mägi on Eesti kunstile ja kultuurile raske leida. Ta ulatab käe, et näidata – me oleme osa Euroopast, me oleme üks Euroopa. Me oleme koguaeg olnud,“ ütles president Kaljulaid näituse avamisel.

 

Kunstikriitik Arnaldo Colasanti arvas, et Mägi leidis üles väljenduslaadi, mis jäi kaugele 20. sajandi suurtest kunstikeskustest nagu Pariis ja Viin.

 

"Maastikumaal iseloomustas tol ajal pigem n-ö äärealasid nagu Itaaliat ja Šveitsi. See polnud suurlinnadele omane. Ja selles leiutab Mägi uuesti vanu asju nagu värvi, vormi ning maalimist kui hingelist sissevaadet. Sellest vaatepunktist on Mägi samm edasi võrreldes paljude avangardistlike kunstnikega," kinnitas kunstiteadlane.

 

Konrad Mägi, kellel oli tihe side Itaaliaga, maastikumaalide näitust saab näha Rooma Kaasaegse Kunsti Rahvusgaleriis. Tegemist on esimese ulatusliku Konrad Mägi töid tutvustava välisnäitusega, mis sai teoks Eesti Kunstimuuseumi koostöös Eesti suursaatkonnaga Roomas. Näituse kuraatoriks on Eero Epner.

 

VES/VPK

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo