Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestis võib nüüd nautida kontserte, kus muusikud ei asu koos ühel laval, vaid erinevates riikides. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia võttis Eestis esimesena kasutusele ainulaadse viitevaba heli ja video ülekandetehnoloogia LoLa ehk low latency.

 

LoLa tehnoloogia on sedavõrd täpne, et kuni 4000 kilomeetri kaugusel paiknevad muusikud saavad musitseerida koos reaalajas. LoLa tehnoloogiat esitleti 5. oktoobril kontserdiga Eesti Muusikaakadeemias, kus muusikud asusid samal ajal Tallinnas ja Minskis.

 

EMTA rektori Ivari Ilja sõnul ületas see tehnoloogia täielikult tema ootused. "Oli üllatav, et selle viiteaja saab viia nii minimaalseks, et see on inimkõrvale tunnetamatu."

 

Lisaks kontsertide korraldamisele hakkab muusikaakadeemia ülekandetehnoloogia LoLat kasutama ka proovide, meistriklasside ja loengute läbi viimisel.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo