Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

30. septembri keskpäeval avatakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis pop-up näitus „ELUS! Eesti Rahvapillide lugu“, mida saab täismahus näha 19. oktoobrist Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis Eesti Euroopa Liidu eesistumise ning Eesti Vabariigi 100. juubeli välisprogrammi raames.

 

Pop-up näitus on Teatri-ja Muusikamuuseumis avatud 30. septembrist kuni 11. oktoobrini. Külastajad saavad näha valikut erinevatest rahvapillidest ning põnevatest eksponaatidest, mida saab ka ise järele proovida.

 

Näitus heidab pilgu kõige olulisematele eesti rahvapillidele nii retrospektiivses kui ka tänapäevases võtmes. Eesti rahvapillide lugu on mõjutatud nii kohalikust loodusest kui ka meie naaberriikide ja Euroopa kultuurist. Tulemuseks on eriline lugu rahvapillidest ja traditsioonist, mis on ELUS!

 

Pop-up näituse avamisel annavad lühikontserdi Matis Leima (viiul, karmoška, pardsipill) ja Tarmo Kivisilla (torupill, kannel, parmupill). Näituse koostamisest  ja eksponeerimisest Brüsselis räägib projektijuht Risto Lehiste.

 

Samal päeval toimub muuseumis Kogupere muusikapäev. Kavas on töötoad, kontserdid, orienteerumismäng, giidituurid ja vestlus helilooja Rasmus Puuriga.

 

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal toimub Brüsselis ligi 30 kultuuri ja teadusega seotud üritust, mis on osa üleeuroopalisest eesistumist ja Eesti Vabariik 100. tähistavast välisprogrammist. Välisprogrammi koduleht on events.estonia.ee

 

Näitus on avatud 30. Septembrist 11. oktoobrini Eesti Teatri- ja  muusikamuuseumi Assauwe tornis, aadressil Müürivahe 12.

 

Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. Aastapäevale ja koostatud Eesti Vabariik 100 välisprogrammi toetusel.

 

www.tmm.ee/alive

 

Risto Lehiste, projektijuht

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo