Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4617923t1h6410

Esmaspäevases Postimehes kirjutas teatriekspert Jaak Allik, et Venemaal koduaresti mõistetud teatrilooja Kirill Serebrennikovi tööd tunnustas Euroopa Liit uue teatrireaalsuse preemiaga, mis on Alliku hinnangul Euroopa kõige prestiižikam teatriauhind. Eile selgus, et Europe Prize New Theatrical Realitiese nimelise preemia saab teater NO99.

Uue teatrireaaluse preemia, mida on nimetatud ka teatrimaailma Oscariks, pole teatrijuhtidele Ene-Liis Semperile ja Tiit Ojasoole, vaid kogu NO99 teatrile.

Euroopa teatri preemie on ainuke teatriauhind, mille fookuses on kogu Euroopa nüüdisaegne teater ühtse tervikuna. Auhinnal, mida toetab Euroopa Komisjon, on kaks kategooriat: elutööpreemia ja uus teatrireaalsus. Viimane, mille selleaastane laureaat on NO99, tunnustab loojaid ja truppe, kes on oma pikaajalise tegevusega Euroopa nüüdisaegset teatrikeelt enim arendanud ja mõjutanud. NO99 on ühes reas selliste nimedega nagu näiteks Thomas Ostermeier, Romeo Castellucci, Kristian Smeds, Katie Mitchell, Rimini Protokoll, Krzysztof Warlikowski, Christoph Marthaler, jpt.

Euroopa teatri preemia žüriisse kuuluvad parimad teatrieksperdid üle terve kontinendi, Prantsusmaast Venemaani, Rootsist Kreekani, mistõttu võib preemia kohta õigusega öelda, et see on esinduslik.

Ametlikku preemiasõnastust teater NO99 kohta pole küll veel kõlanud, aga kuuldavasti on hinnatud poeetilist ja ühiskonnatundlikku kujundiväljendusoskust ning lavaenergia kvaliteeti.

Preemia antakse üle 17. detsembril Roomas, kus teater NO99 mängib lavastust «NO43 Kõnts».

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo