Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2017 09 07 at 2.37.17 PM

Kudum Liisa Soolepa kollektsioonist Capsule.

 

Liisa Soolepp asus teele New Yorgi moenädalale esitlema oma kollektsiooni Capsule. Esimese kampsuni kudus ta põhikooli käsitöötunnis.  Pärast seda, kui ta omandas kõrgema kunstihariduse, on tema loomingust osa saanud kümned ja kümned kudumikandjad kodu- ja välismaal, aga samuti teatriskäijad, sest ta on loonud kujundusi umbes 30 teatritööle.

 

Aastal 2011 sai ta teatriaasta auhindade jagamisel kunstniku auhinna lavastuse «Vargamäe varjus» kostüümide eest.  Viimastest suurematest teatritöödest, milles on ka Liisa Soolepa osalus, on praegu Vanemuise mängukavas Märt-Matis Lille ooper «Tulleminek».

 

Masinkudumisega tegi Liisa käe valgeks õpingute ajal Tartu kõrgemas kunstikoolis ning esimene kudumikollektsioon valmis pärast selle lõpetamist 2009. aastal «Tegin seda kõike hobi korras kuni Tartu loomemajanduskeskusesse loodi äriinkubatsioon, » rääkis ta.

 

Hobist ettevõtlust arendama hakkas Liisa Soolepp kaks aastat tagasi. Praegu on tema loomingut, mis valmib Viljandis, võimalik soetada Tartu, Tallinna ja Pärnu disainikauplustest, lisaks ka tema enda veebipoest.

 

«Liisa on väga innustav julgustus ja eeskuju kõigile tulevastele inkubantidele,» ütles loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg.

 

New Yorgi moenädalal osalemine on Liisa Soolepale tähtis mitmel põhjusel, millest ta kõigepealt nimetas võimalust saada tagasisidet oma seni tehtud tööle.

«Ma saan näha oma asju ja nende toimimist teises kontekstis, » lisas ta. «Ma kohtun teiste disaineritega ja näen, mida nad on teinud. Osavõtt professionaalsest üritusest annab hea kogemuse. Ja kuna mul on soov minna eksporditurgudele, on tagasiside väljastpoolt Eestit mulle äärmiselt oluline.»

 

Kuidas aga inkubaatoriettevõte pääses nii kõrgele ja kaugele? Tänu oma loomingule. Ühel hommikul tegi Liisa Soolepp e-postkasti lahti ja leidis eest Oxford Fashion Studio kutse New Yorki. «Alguses ma ei uskunud nädal aega, et see on tõsi,» meenutas ta. «Hiljem selgus, et ma olin jäänud silma tänavu jaanuaris Berliinis messil.»

 

Selgus seegi, et ta on välja valitud kaheksa tuhande hulgast. New Yorgi moenädalale mõeldes arendas ta edasi oma seniseid ideid. «Seadsin komplektid mängulisemasse võtmesse, kihilisemaks, et esitlus oleks efektsem,» lisas ta.

 

Soolepp elab ja tegutseb põhiliselt Viljandis. Tartu loomemajanduskeskuse osa oma tegevuses hindab ta väga suureks. «Aeg inkubatsioonis on pannud mind hästi põhjalikult oma plaane läbi mõtlema ja eesmärke sõnastama, on andnud äriplaani kirjutamise oskuse,» ütles ta.

 

Sõit New Yorki moenädalale on kulukas. Maksta tuli osalustasu, lennupiletidki ei ole odavad. Liisa osalemist toetas ka Tartu Loomemajanduskeskus.

«New Yorgis alustaja peab olema valmis tegema suuri panuseid nii rahalises mõttes kui ka energia ja aja poolest, » ütles keskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg. «Aga tagasi on võimalik samuti palju saada.»

 

VES/Tartu Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo