Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

3. AH Winter picture 2016 Renee Altrov block

Trad.Attack! viib rännakule müstilisse ja kirevasse Eesti loodusesse, traditsioonidesse, inimestesse, kus uus energia kohtub vanade juurtega...

 

Pärimusmuusika ansambel Trad.Attack! ammutab inspiratsiooni vanadest arhiivisalvestistest, kus musitseerivad oma aja suured folklauljad ja –pillimängijad, kes lõid ja esitasid muusikat töö ja pidustuste saateks. See on bändi lähtekoht: nende inimeste muusika tuuakse 21. sajandisse, alustades mõnel juhul sahisevate salvestustega ammu kadunud külalaulikute häälest ning ehitades sinna ümber pulseerivad rütmistruktuurid. Tulemuseks on muljetavaldavalt suur kõlapilt 12-keelselt kitarrilt, trummidelt ja viledest, torupillist ja parmupillidest.

 

Sandra Vabarna (torupill, vokaal), Jalmar Vabarna (kitarr), Tõnu Tubli (löökriistad) ehk Trad.Attack! on Eesti muusikamaastiku korralikult pea peale pööranud, tuues pärimusmuusika suurtele lavadele ja  ehitades arhailiste kõlade ümber kaasaegse maailma. Sageli öeldakse, et see kolmeliikmeline bänd kõlab nii suurelt, justkui oleks laval palju rohkem inimesi.

 

Folkmuusika on nende vaieldamatu alguspunkt, kuid ei piira neid: nad on noored ja kaasaegsed,  säilitavad oma juured kõrvus, mõtteis ja hinges ning eksperimenteerivad erinevate stiilide ja muusikaliste suundadega.

 

Kõik kolm muusikut kasvasid üles pärimusmuusika keskel ja enne ansambliga Trad.Attack! alustamist oli igaüks neist Eesti muusikamaastikul juba üle 15 aasta tegutsenud. Esialgu pidi nende tegevus olema lihtsalt enda lõbuks ja eksperimentaalne. Nende esimene lugu “Kooreke” sai aga bändile üllatusena Eestis hitiks. Alates sellest ajast on bänd pälvinud 14 muusikaauhinda Eestis, avaldanud debüütalbumi “AH!”, mis leidis rahvusvahelist tunnustust ja tuuritanud 31 riigis Hiinast Kanadani, sealhulgas olulistel esitlusfestivalidel nagu WOMEX, Eurosonic ja Transmusicales.

 

Nad on oma edu üle endiselt pisut üllatunud, kuid naudivad toimuvat. Mais ilmus bändi uus album “KULLAKARVA” ja hetkel esitlevad nad seda ülemaailmsel tuuril.

 

Vahemikus 2017 juuni - 2018 detsember tähistab Trad.Attack! tuuriga “ALL AROUND EUROPE” Eesti EL eesistumist ja Eesti 100. sünnipäeva. Tuuri raames annab bänd kontserdi igas Euroopa Liidu riigis.

 

Trad.Attack!i tunnustused:

 

Eesti Etno Muusikaauhinnad 2016: parim bänd

Eesti Muusikaauhinnad 2015: parim bänd, parim plaat, parim etno/folkplaat

Eesti Etnomuusika auhinnad 2015: parim bänd, parim plaat, parim lugu

Eesti Muusikaauhinnad 2015: aasta etno/folkplaat, aasta muusikavideo

Eesti Etnomuusika auhinnad 2014: parim bänd, parim plaat, parim lugu, parim uustulija, Raadio 2 eripreemia.

 

Esimese kontserdi ajal tegi Trad.Attack! nalja, et kavatsevad esineda igas maailma riigis. Üllataval kombel on see nüüdseks tõeks saanud ja bänd on kolme aasta jooksul esinenud kokku 31 riigis. Jäänud on veel vaid 165 riiki!

 

Trad.Attack! "KULLAKARVA / SHIMMER GOLD" TOUR USAs

 

20. september - Light Hall Theatre, Silver City, NM

21. september - Light Hall Theatre, Silver City, NM

22. september - "¡Globalquerque! Festival, Albuquerque, NM

23. september - MiMoDa Studio, Los Angeles, CA

25. september - Freight and Salvage, Berkeley, CA

7. oktoober - Joshua Tree Music Festival, Joshua Tree, CA

8. oktoober - Joshua Tree Music Festival, Joshua Tree, CA

10. oktoober - Joe's Pub, New York, NY

11. oktoober - Howlers, Pittsburgh, PA

14. oktoober - Latvian House, Washington, DC

15. oktoober - Crossroads concert, Philadelphia, PA

17. oktoober - The Kennedy Center, Millenium Stage Washington, DC

20. oktoober - LEAF Festival, Black Mountain, NC

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo